REMIŠOVÁ GATE

Raši: Veronika Remišová namiesto toho, aby okamžite odišla z funkcie vicepremiérky, klame a zavádza aj prezidentku Čaputovú.

Foto Facebook
Dátum 18.06.2020

BRATISLAVA 18. júna (TASR/extraplus.sk) – Pri kauze Govnet si chce prezidentka SR Zuzana Čaputová počkať na výsledky od kompetentných orgánov, lebo si myslí, že iný prístup by bol kontraproduktívny. Uviedla to vo štvrtok na tlačovom brífingu po rokovaní s vicepremiérkou pre investície a informatizáciu Veronikou Remišovou (Za ľudí). „Túto kauzu vnímam prostredníctvom médií, ale aj prostredníctvom informácií, ktoré mám ako prezidentka,“ uviedla Čaputová. Ako dodala, je samozrejmé, že má informácie, ktoré presahujú rámec tých medializovaných, ale myslí si, že na strane politikov je teraz namieste zdržanlivosť vo vyjadreniach. „Vzhľadom k tomu, že je to téma, ktorá sa bezprostredne dotýka otázky bezpečnosti Slovenskej republiky a našich záujmov, aj kreditu navonok voči zahraničným partnerom, zámerne budem k tejto téme zdržanlivá. Prebieha tam momentálne vyšetrovanie a som presvedčená o tom, že je potrebné najskôr tú situáciu príslušnými kompetentnými orgánmi dobre spoznať,“ uzavrela Čaputová. Remišová vidí pri kauze Govnet problém v tom, že kritická infraštruktúra štátu je v rukách súkromníka, na čo už viackrát upozornila. Odmietla tvrdenia svojho predchodcu Richarda Rašiho, že práve projekt, prostredníctvom ktorého sa mal redizajnovať Govnet a dostať infraštruktúra do vlastníctva Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES), pred časom pozastavila.
 

Na dnešné stretnutie zareagoval aj bývalý podpredseda vlády Richard Raši, ktorý úrad riadil. „Veronika Remišová namiesto toho, aby okamžite odišla z funkcie vicepremiérky, klame a zavádza aj pani prezidentku. Povie jej, že čerpanie eurofondov je na úrovni 33 percent, ale zamlčí, že viac ako 70 percent peňazí vyčlenených pre Slovensku v aktuálnom programovom období je už zazmluvnených a keď ich čerpanie nebude blokovať, budú použité na rozvoj Slovenska. Znamená to, že projekty sa realizujú, prebiehajú verené obstarávania a tieto finančné prostriedky by mohli byť čoskoro vyčerpané. Očakával som, že pani vicepremiérka predstaví pani prezidentke a občanom, ako chceme veľmi rýchlo vyčerpať miliardy eur z fondu obnovy, ktoré dostaneme od EÚ, namiesto konkrétnych projektov opäť použila iba frázy. Zato sme sa dozvedeli, že chce s tímom externých odborníkov pripravovať víziu Slovenska. Víziu, ktorú desiatky špičkových odborníkov a akademikov pripravili spolu s mojimi kolegami ešte v minulom roku, ktorá prešla aj medzirezortným pripomienkovým konaním, len sme ju už nestihli predložiť na rokovanie vlády. Pani Remišová, nerobte zbytočne duplicitné veci, na Vašom úrade je hotový špičkový dokument. A kto očakával, že sa ospravedlní za REMIŠOVÁ GATE, kde svojim konaním mohla ohroziť kybernetickú bezpečnosť krajiny, sa opäť nedočkal. V najbližších dňoch preto podáme trestné oznámenie“ uzavrel svoje vyjadrenie Richard Raši.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.