REMIŠOVÁ: HEGEROVA VLÁDA JE REŠTART PO ŤAŽKOM OBDOBÍ

Strana Za ľudí podľa Remišovej využila prvých 100 dní Hegerovej vlády na prípravu zásadných zmien a reforiem.

Foto sita/bRAnislav bibel
Dátum 10.07.2021

Strana Za ľudí vníma sto dní vlády Eduarda Hegera (OĽANO) ako reštart po ťažkom období pandémie nového koronavírusu. "Počas vlády Igora Matoviča sme sa sústredili na boj s pandémiou, teraz sa sústredíme na obnovu Slovenska po kríze," skonštatovala líderka strany a vicepremiérka Veronika Remišová. Vyzdvihuje tiež konsenzuálny prístup premiéra a orientáciu na výsledky. 

Strana podľa Remišovej využila prvých 100 dní Hegerovej vlády na prípravu zásadných zmien a reforiem. Jednou z nich je odstraňovanie byrokracie pre občanov a podnikateľov. V tejto súvislosti poukázala na vládou schválený antibyrokratický zákon, ktorým sa ruší 21 okruhov potvrdení a výpisov, ktoré ušetria štyri milióny papierov a 40 miliónov eur ročne. Inovatívny prístup sa podľa nej týka aj riešenia životných situácií.

Vyzdvihuje tiež schválený štvrtý balíček zjednodušovania eurofondov, ktorý by mal pomôcť všetkým ministerstvám využívať eurofondy flexibilnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie. S Európskou komisiou bolo vyrokované prerozdelenie 780 miliónov eur z protikrízového balíka REACT-EU, ktoré sa využívajú na podporu pracovných miest, na zdravotníctvo, obnovu škôl, či zelené riešenia. "V justícii naďalej pokračujeme na súdnej mape s cieľom obnovy dôvery v justíciu, skrátenie súdnych konaní, či na sfunkčnení Najvyššieho správneho súdu. Obete trestných činov sa vďaka novele dočkajú efektívnejšej pomoci," sľubuje Remišová.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.