REMIŠOVÁ: LOCKDOWN ĽUDÍ NECHRÁNI, ZÁUJEM O OČKOVANIE POČAS NEHO KLESÁ

Veronika Remišová, predsedníčka Za ľudí: Presadzujeme, aby sa od budúceho týždňa pri prehodnocovaní opatrení uvoľnili opatrenia pre ľudí, ktorí sú chránení očkovaním. Opatrenia musia k očkovaniu motivovať, nie ľudí od očkovania odrádzať.

Foto SITA/Branislav Bibel
Dátum 30.11.2021

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová na Facebooku 30. novembra 2021 uverejnila status:

Pri lockdowne pre všetkých záujem o očkovanie klesol. Presadzujeme, aby sa od budúceho týždňa pri prehodnocovaní opatrení uvoľnili opatrenia pre ľudí, ktorí sú chránení očkovaním. Opatrenia musia k očkovaniu motivovať, nie ľudí od očkovania odrádzať.

Postupne pribúdajú dáta o tom, ako po zavedení obmedzení pre všetkých ľudí na Slovensku bez rozdielu medzi tými, ktorí sú chránení očkovaním a tými, ktorí nie sú, výrazne klesol záujem o očkovanie. Podobný efekt vidíme aj v Rakúsku – záujem o očkovanie sa zvýšil, keď ľudia chránení očkovaním mali pri obmedzeniach výhody a naopak poklesol pri lockdowne pre všetkých. Nie je to dobrá správa, pretože opakujúce sa lockdowny ľudí nechránia. Riešia iba akútnu situáciu v nemocniciach, ale ochorenia aj obete iba odsúvajú na neskôr.

Preto strana Za ľudí vždy konzistentne presadzovala, že opatrenia majú motivovať k očkovaniu a nie ľudí od očkovania odrádzať, keďže očkovanie je osobitne u starších ľudí jediný nástroj, ako chrániť ich zdravie a zabezpečiť fungovanie nemocníc pre všetkých. Ich kapacitu potrebujeme využiť pre všetkých chorých ľudí, nie iba pre ľudí s koronou, proti ktorej existuje očkovanie.

Zaočkovanie čo najväčšej časti obyvateľov je považované za riešením pandémie na celom svete bez ohľadu na charakter spoločenského usporiadania, v Japonsku, v Číne, v Rusku či v Indii a vo všetkých vyspelých krajinách sveta. Tak ako očkovanie porazilo mnohé infekčné choroby v minulosti, pomôže aj pri zápase so súčasnou pandémiou. Preto musíme pri navrhovaní opatrení urobiť maximum, aby sme ľudí podporili v ich rozhodovaní a pri najbližšej zmene opatrení výrazne zvýhodnili pohyb ľudí, ktorí sú chránení očkovaním. Pretože svojim rozhodnutím chránia svoje zdravie, chránia zdravie všetkých ostatných, pretože nezaťažujú nemocnice, a chránia ekonomiku a pracovné miesta.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.