REMIŠOVÁ: MUSÍME TESTOVAŤ 20-TISÍC ĽUDÍ DENNE!

Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová podporí aj všetky ďalšie nevyhnutné obmedzenia, ktoré navrhnú epidemiológovia.

Foto TASR
Dátum 28.09.2020

BRATISLAVA 28. septembra (SITA/extraplus.sk) - Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová na pondelňajšom rokovaní Ústredného krízového štábu navrhne päť bodov. Ako uviedlo tlačové oddelenie strany Za ľudí, návrhy ministerky by mohli prispieť k tomu, aby Slovensko šírenie vírusu COVID-19 dostalo pod kontrolu. Podľa Remišovej musí Slovensko investovať všetko úsilie na zvýšenie počtu denne testovaných na úroveň 20-tisíc ľudí. Pravidelne musia byť podľa nej testovaní najmä pracovníci v oblasti sociálnych služieb a škôl.

"Je nevyhnutné, aby sme obnovili mobilné testovacie zariadenia s pomocou príslušníkov ozbrojených síl SR v oblastiach, kde v nadväznosti na zhoršenú regionálnu epidemiologickú situáciu je nutné krátkodobo zvýšiť kapacitu testovania," uviedla Remišová. Veľmi dôležité je podľa nej aj dohľadávanie kontaktov, a preto sa musia posilniť kapacity na to určené. Apeluje tiež na to, aby verejnoprávne médiá spustili masívnu osvetovú kampaň o prevencii a zodpovednom správaní v súvislosti s ochorením COVID-19.

Ministerka podporí aj všetky ďalšie nevyhnutné obmedzenia, ktoré navrhnú epidemiológovia, ako je obmedzenie počtu ľudí na podujatiach v interiéri a exteriéri.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.