REMIŠOVÁ NAĎALEJ BOJUJE PROTI RUSKEJ VAKCÍNE SPUTNIK

Lenka Mayerová: Rakúšania, či Nemci plánujú pre svojich občanov nakúpiť ruskú vakcínu SPUTNIK V, no pre Veroniku Remišovú a ŠÚKL, nie je táto vakcína dosť dobrá, napriek tomu, že sa ňou očkuje v 58 krajinách sveta a môžeme predpokladať, že  zachránila miliónom ľudí život. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 08.04.2021

„Toto bude veľký týždeň. Čakajú nás prekvapenia, ktoré Slovensko výrazne zmenia,“ avizoval nedávno najobyčajnejší z obyčajných ľudí Igor Matovič. A mal pravdu: jedno z avizovaných prekvapení naozaj stálo za to. Priletelo 1. marca z Moskvy. A bolo naozaj bombastické – až tak veľmi, že v konečnom dôsledku sa kvôli nemu preformátovala politická scéna.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

„Štátny ústav pre kontrolu liečiv nemôže bez dostatočných dôkazov prijať odborné stanovisko k pomeru prínosov a rizík vakcíny Sputnik V. Dôvodom sú chýbajúce údaje od výrobcu, nekonzistentnosť liekových foriem a nemožnosť vzájomne porovnávať šarže používané v rôznych štúdiách a krajinách“, takto znie stanovisko ŠÚKL z 30. marca, ktoré  zaslal Ministerstvu zdravotníctva SR.  Stanovisko nemôže azda nikoho prekvapiť, keďže ŠÚKL od samého začiatku bojuje proti ruskej vakcíne Sputnik V. Rakúšania, či Nemci plánujú pre svojich občanov nakúpiť ruskú vakcínu SPUTNIK V, no pre Veroniku Remišovú a ŠÚKL, nie je táto vakcína dosť dobrá, napriek tomu, že sa ňou očkuje v 58 krajinách sveta a môžeme predpokladať, že  zachránila miliónom ľudí život.  Riaditeľkou a generálnou tajomníčkou tejto inštitúcie je Zuzana Baťová, manželka Rada Baťa exporadcu prezidenta Kisku, tým je zrejme povedané všetko.

Asi ani sám Matovič netušil, že v krabiciach s vakcínou sa skrýva neviditeľná, ale o to strašnejšia, nesmierne rafinovaná ruská psychobomba Sputnik V na rozvracanie demokracie, ktorá u liberálne a demokraticky zmýšľajúcich občanov spôsobí okamžitú zástavu rozmýšľania, a ak dotyčný ihneď nedostane prvú pomoc a protijed v podobe konskej dávky euroatlantizmu, tak ho to, obrazne povedané, hodí o zem.

Tak, ako sa to stalo poslancovi zo strany Za ľudí Tomášovi Valáškovi, ktorého takmer museli hospitalizovať v budove prvej pomoci za plotom na Hviezdoslavovom námestí, ale aj celému radu ďalších vážených príslušníkov vládnej bratislavskej kaviarne. Ale ako je možné, že pár debien s fľaštičkami má taký strašný účinok? Akým spôsobom tá hrozná zbraň dokázala prinútiť koaličných lídrov sústrediť všetko svoje úsilie na rozbitie vlády, z ktorej sa pred rokom tak veľmi tešili, po ktorej toľké roky márne túžili? Zdá sa, že Sputnik účinkuje vo viacerých rovinách: okrem toho, že účinne funguje proti nákaze COVID-19, zároveň stimuluje v koaličných demokratických lídroch tú najobyčajnejšiu, prvoplánovú rovinu sebeckého politikárčenia, v ktorej sa dotyční hryzú medzi sebou a bojujú o funkcie a groše. Ale asi najhroznejšie sú účinky strašnej ruskej psychobomby v rovine „geopolitickej“: tam Sputnik postihnutých zasahuje na tom najcitlivejšom mieste.

Neposlušnosť sa neodpúšťa

Ako to funguje? Predstavte si, že by ste ako zamestnanec na majiteľa firmy na schôdzi urobili nejakú drzú grimasu. Vyhodil by vás. Poviete si, pre jednu grimasu? No áno. Teda, aby sme boli presní, nie pre samotnú grimasu: tam totiž nejde o tú grimasu, ale o to, že ste prejavili neposlušnosť, odpor, neúctu, bezočivosť. A presne na tomto princípe funguje psychobomba Sputnik: Matovič jej kúpou porušil povinnosť bezpodmienečnej poslušnosti, čím spôsobil nepríjemnosť nielen sebe, ale aj celej kaskáde svojich nadriadených od veľvyslankyne cez šéfa sekcie možno až po samotného Secretary of State vo Washingtone – tak to totiž v hierarchických riadiacich štruktúrach chodí. Len si predstavte: úradníčka, ktorá má túto guberniu na starosti, po vlaňajších voľbách referovala do centrály, že už je vec vybavená, že gubernia je na poriadku. Že sú tu ešte drobné detaily, ktoré treba dotiahnuť, ale hlavný problém bol vyriešený, úloha bola splnená, pochvala a prémie môžu prísť. A zrazu, po roku (!) príde za oceán informácia, že ten premiér, o ktorom úradníčka tvrdila, že bude poslúchať, drzo a svojvoľne urobí vec, ktorá ide absolútne proti geopolitickým zámerom impéria? To predsa zároveň znamená, že to, čo celý ten rok dotyčná úradníčka tvrdila o spoľahlivosti režimu v gubernii, bolo „na vode“... Veď to je škandál! Teraz je už iste každému čitateľovi jasné, aká strašná zbraň Sputnik je: zasiahol chápadlo ríše priamo do citlivého nervového zakončenia. A toto je čosi, čo vládcovia impéria nemôžu tolerovať. Oni sa na svoje chápadlá potrebujú spoľahnúť, inak impérium nemôže fungovať. Impérium vo svojej spupnosti nerozumie dianiu v kolóniách a ani nemá záujem rozumieť: jediné, čo potrebuje, je bezpodmienečná poslušnosť.

Roman Stopka, predseda PSN, www.psn.sk

 

Remišovej odmietanie SPUTNIKA v je dôkazom obludnej nekompetentnosti a zapredanosti. Ruská vakcína Sputnik V je dnes najlepšia z dostupných vakcín na preventívnu ochranu pred vírusmi skupiny Covid. Ignorovať jej ochranné hodnoty len preto, že vládni funkcionári patria do iného politického chlieva a robiť z nej nejakú „geopolitickú“ zbraň, je dôkaz arogantného pohŕdania prirodzenou potrebou občana byť zdravý. Je to dôkaz politického pandrláctva a neschopnosti zastupovať národné záujmy.

Pravidlá hry

Za toto, čo Matovič vyviedol, sa úradníčke iste zhoršil kádrový profil a môže byť odvolaná a nahradená niektorým z tisícov kariérychtivých nedočkavcov, ktorí čakajú len na niečie zaváhanie. Takže je dosť možné, že dotyčná úradníčka pohoršená zlostne metala blesky na všetky strany, v dôsledku čoho nastala tá nervozita a horúčkovitá snaha slovenských podriadených impéria uviesť veci „do lepšieho stavu“. Preto tá epidémia akútnej rusofóbie namiesto vďaky za prednostné poskytnutie vakcíny. Preto tá „úplne náhodná“ prítomnosť imperiálnej úradníčky pri rokovaní Zuzany Čaputovej so šéfmi koaličných strán. A preto tá náhla strata schopnosti koaličných politikov rozumieť jasným pravidlám hry, ktoré určila povolebná matematika a ochota zbúrať všetko, čo doteraz postavili, len aby sa pán spoza mora už nehneval. Vidíte, akú katastrofu dokáže narobiť jedna ruská psychobomba Sputnik...

V súvislosti so stanoviskom Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv k ruskej vakcíne Sputnik V Veronika Remišová povedala, že na komplexné posúdenie bezpečnosti a účinnosti je Európska lieková agentúra. Tvrdí, že záverečné posúdenie môže dať práve táto agentúra. "Čo sa týka používania vakcíny Sputnik V, viem si to predstaviť v rámci klinickej štúdie," povedala. Na túto tému sa podľa nej budú rozprávať so šéfom rezortu zdravotníctva.

Vakcína pod zámkom

Aby už nenarobil viac škody, vláda zamkla Sputnik V do prísne stráženej úschovy v Šarišských Michaľanoch. A vyhlásila, že Sputnik tam bude ležať uzamknutý až dovtedy, kým Brusel nepovie, že sa smie používať – napriek tomu, že členské štáty v oblasti ochrany zdravia občanov doposiaľ oficiálne žiadnu svoju právomoc Bruselu neodovzdali. Aby sa nad touto skutočnosťou občania príliš nepozastavovali, oficiálne miesta, akiste pod škodlivým vplyvom Sputnika na ich psychiku, vypustili šokujúce tvrdenie, že u nás na Slovensku nie sme schopní posúdiť vakcínu tak dobre ako Európska lieková agentúra (ELA). Je to zaujímavá informácia najmä v súvislosti s faktom, že sa u nás už dlhé roky schvaľujú mnohé liečivá a preparáty, ktorým sa tak otvára voľná cesta na trhy vo zvyšku EÚ (takto isto to má aj každá ďalšia krajina EÚ, či je to Malta, Nemecko alebo Bulharsko). Človek má hneď lepší pocit, keď ide do lekárne a vie, že čo tam kúpi, je záruka zdravia a kvality... A predstavte si, akí by sme dnes boli bez ELA stratení, keby sme neboli v EÚ! Človeku až mráz prejde po chrbte, keď si predstaví, že sa naša populácia dlhé desaťročia očkovávala vakcínami z Moskvy bez toho, aby to posúdila ELA ako jediný kompetentný orgán v Európe! Ktovie, či táto populácia je po tých všetkých očkovaniach strašnými ruskými vakcínami vôbec ešte pri zmysloch a bude v najbližších voľbách schopná kompetentne voliť...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.