REMIŠOVÁ NEPODPORÍ, ALE ZBYROKRATIZUJE POMOC REGIÓNOM

Richard Raši: Medzi riadkami sa dalo čítať, že ministerka Remišová nedôveruje novým prednostom, ktorých vybralo OĽaNO, a preto chce, aby projekty hodnotili aj zástupcovia jej ministerstva

Foto tasr
Dátum 10.07.2020

BRATISLAVA 9. júla (TASR/extraplus.sk) - Podpora najmenej rozvinutých regiónov bude pokračovať, akurát bude nižšia a viac zbyrokratizovaná. Vyjadril sa tak poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši v reakcii na štvrtkový brífing šéfky Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veroniky Remišovej (Za ľudí) a jej štátneho tajomníka Vladimíra Ledeckého.

"Medzi riadkami sa dalo čítať, že ministerka Remišová nedôveruje novým prednostom, ktorých vybralo OĽaNO, a preto chce, aby projekty hodnotili aj zástupcovia jej ministerstva," reagoval Raši na ďalšie tvrdenia predstaviteľov MIRRI o tom, že v hodnotiacej komisii, ktorá bude bodovať projekty zapojené do výziev, budú sedieť aj zástupcovia MIRRI, ale rovnako i zástupcovia vyšších územných celkov.

Z vyjadrení štátneho tajomníka rezortu investícií Ledeckého zase podľa Rašiho vyplýva, že premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) priamo oznámil, že výjazdové rokovania vlády, ktoré Matovič kritizoval, budú pokračovať. "A čo ma na dnešnej úplne zbytočnej tlačovke najviac zarazilo, je to, že prioritou výjazdových rokovaní vlády nebude znižovanie nezamestnanosti, ale výsadba stromov v regiónoch, ktoré sú už dnes zelenšie, ako mnohé iné na Slovensku," uzavrel Remišovej predchodca Raši.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne