REMIŠOVÁ: PELLEGRINI MANIPULUJE S TERMÍNMI A MOCOU

Pellegrini s Robertom Ficom a ich minulým pôsobením vytvárajú podľa Remišovej atmosféru, ktorá ohrozuje demokraciu a spravodlivosť. Absurdistan, ktorý spoločne s Ficom ako predseda parlamentu vytvárajú pokračuje aj tým, že ako predseda parlamentu a zároveň kandidát má posudzovať, či jeho protikandidáti spĺňajú formálne náležitosti, napísala Remišová.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 09.01.2024

V texte Remišová píše o tom, ako Pellegrini zmanipuloval termíny prezidentských volieb tak, aby vylúčil mnoho občianskych kandidátov z adekvátnej kampane: “Peter Pellegrini pokračuje v tom, čomu sa venoval celý život: zneužívaní funkcie na získanie ďalšej funkcie. Stanovením čo najskoršieho termínu prezidentských volieb prakticky vyradil z hry množstvo občianskych kandidátov, ktorí tak nemajú čas na kampaň, ktorú Pellegrini nelegitímne vedie z pozície predsedu parlamentu, ako aj s nezákonnou pomocou svojich ministrov vo vláde.”

Spojený s Robertom Ficom a ich minulým pôsobením vytvárajú podľa nej atmosféru, ktorá ohrozuje demokraciu a spravodlivosť, “Absurdistan, ktorý spoločne s Ficom ako predseda parlamentu vytvárajú pokračuje aj tým, že ako predseda parlamentu a zároveň kandidát má posudzovať, či jeho protikandidáti spĺňajú formálne náležitosti. Zároveň sa Pellegrini evidentne obáva, že dôsledky promafiánskych zákonov vlády môžu poškodiť jeho kampani, preto zbabelo tlačí voľby na čo najskorší termín.”

Remišová upozorňuje na Pellegriniho údajnú spoluprácu pri rozklade právneho štátu a rušení Úradu špeciálnej prokuratúry. Tieto obvinenia sú pre ňu zarážajúce, najmä keď Pellegrini kandiduje na najvyššiu funkciu v štáte.

“Pellegrini počas celej svojej politickej kariéry preukazuje, že je len verným sluhom Roberta Fica a vykonávateľom špinavej roboty. Aj nad Pellegrinim sa stále vznáša tieň "škatúľ od šampanského", čo vysvetľuje ochotnú spoluprácu pri demontáži právneho štátu a rušení Úradu špeciálnej prokuratúry.”

Digitálny líder, ako Remišová ironicky označila Pellegriniho, podľa nej utopil verejné financie bez ohľadu na potreby občanov: “ Ako niekdajší “digitálny líder” doslova utopil stovky miliónov eur v čiernych dierach bez akéhokoľvek osohu pre občana. Dnes Pellegrini, ktorý bol vždy servilný spoločník Roberta Fica nesie plnú politickú spoluzodpovednosť za útok na fungujúce orgány spravodlivosti, čo ho morálne aj osobnostne diskredituje v snahe o získanie ďalšej funkcie, tentokrát prezidentského kresla.”

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.