REMIŠOVÁ: SLOVENSKO SA SPAMÄTÁVA Z TRAGICKÝCH UDALOSTÍ A ŽILINKA RIEŠI LEN SEBA

Vicepremiérka ďalej upozornila, že v Žilinkovom tlačovom vyhlásení z pondelka 17. októbra nepočula odborné riešenia, ako bojovať proti propagande, ako plánuje generálna prokuratúra riešiť extrémizmus, ako navrhuje upraviť tresty v prípade alkoholu za volantom. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 18.10.2022

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka rieši len seba, zakiaľ sa Slovensko spamätáva z tragických udalostí. Napísala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová na sociálnej sieti. „Nepamätám si, že by ktorýkoľvek vysoký štátny úradník na čele kľúčovej inštitúcie v ťažkých časoch komunikoval takýmto spôsobom. Útoky na prezidentku Zuzanu Čaputovú, útoky na premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), dookola o tom, ako mu kto krivdí," tvrdí Remišová.

Vicepremiérka ďalej upozornila, že v Žilinkovom tlačovom vyhlásení z pondelka 17. októbra nepočula odborné riešenia, ako bojovať proti propagande, ako plánuje generálna prokuratúra riešiť extrémizmus, ako navrhuje upraviť tresty v prípade alkoholu za volantom. Remišová sa taktiež pýta, „prečo generálny prokurátor stále nezmyselne stíha policajtov, ktorí vyšetrujú kauzy opozičnej strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD)". Remišová zároveň upozornila, že generálny prokurátor nie je vo funkcii kvôli sebe, ale preto, aby chránil občanov. „Má zabezpečiť, aby zákon a spravodlivosť platili pre každého rovnako," uzavrela vicepremiérka.

Maroš Žilinka v pondelok zdôraznil, že Generálna prokuratúra SR je apolitický orgán, no aj orgány prokuratúry sú prakticky permanentne vťahované do politických súbojov. „Osoba generálneho prokurátora je permanentne dehonestovaná, očierňovaná a v očiach verejnosti vyvolávajúca dojem, že zo strany generálneho prokurátora dochádza k porušovaniu zákona," tvrdí Žilinka. Ďalej dodal, že už pomerne dlhú dobu čelí atakom, ktoré v poslednej dobe gradujú. „Som obviňovaný z toho, že som zdieľal nejaký status, hoax. Taktiež, že som šíriteľ proruskej propagandy. Tieto tvrdenia považujem za čiste politické a neobjektívne," dodal generálny prokurátor.

Žilinka na tlačovom vyhlásení poprosil všetkých politikov a hlavne tých, ktorí si „nevedia nájsť iný dôvod a nástroj na spochybňovanie mojej osoby, aby prestali zasahovať do činnosti orgánov činných v trestnom konaní, nezavádzali verejnosť, svoje jednostranné domnienky nešírili ako fakty, ale aby rešpektovali, že kompetentné orgány konajú". Žilinka si myslí, že generálny prokurátor by sa nemal vyjadrovať v súlade s predstavami politika. Uviedol to na margo reakcie prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá nebola spokojná, ako Žilinka reagoval na vraždu dvoch mladých ľudí na Zámockej ulici v Bratislave. Zároveň dodal, že sú mu politici z hľadiska jeho kompetencií ľahostajní. „Čo viac má človek v danej situácii spraviť, ako povedať, že zásadne odsudzujem akékoľvek formy nenávisti a neznášanlivosti, a to voči komukoľvek," uviedol Žilinka.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.