REMIŠOVÁ: VLÁDA ZAVÁDZA POLICAJNÝ ŠTÁT

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová: Vláda hrubým spôsobom obmedzuje slobodu prejavu a zhromažďovania, zavádza cenzúru v médiách a de facto likviduje verejnoprávnu televíziu.

Foto SITA/MILAN ILLíK
Dátum 20.06.2024

Vládna koalícia sa smeje občanom do tváre svojou neschopnosťou a papalášizmom. Popri cirkusoch nominantov SNS a výletoch ministrov Hlasu vládnym špeciálom sa ale pripravujú nebezpečné kroky, ktoré na Slovensku zavádzajú policajný štát a porušujú ústavné práva občanov, myslí si poslankyňa NR SR Veronika Remišová.

Sme podľa nej svedkami útoku na sudcov Najvyššieho súdu, ktorým sa z úradu vlády za asistencie trestne stíhaných advokátov verejne vyhrážajú predstavitelia vlády, čo okrem spôsobov gangsterskej republiky aj podrýva už aj tak nízku dôveru občanov v štátne inštitúcie. "Vláda hrubým spôsobom obmedzuje slobodu prejavu a zhromažďovania, zavádza cenzúru v médiách a de facto likviduje verejnoprávnu televíziu. Zároveň predkladá koalícia zákon, ktorý má umožniť Gašparovej SIS odpočúvať občanov aj bez súhlasu sudcu a pod zámienkou zvýšenia bezpečnosti navrhujú aj oficiálne štátne špehovanie politických oponentov. A aby sa ľudia o šafárení koalície nemohli nič dozvedieť, poslanci za SNS predložili hanebný návrh na spoplatnenie prístupu k informáciám, a to so zjavným cieľom čo najviac znefunkčniť kontrolu narábania s verejnými peniazmi," tvrdí Remišová.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.