REMIŠOVÁ: VO VEDENÍ POLÍCIE SÚ ABSOLÚTNI PROFESIONÁLI

Predsedníčka strany Za ľudí a bývalá ministerka Veronika Remišová apeluje na prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby čo najskôr zastavila chaos a rozvrat na ministerstve vnútra. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 14.07.2023

Predsedníčka strany Za ľudí a bývalá ministerka Veronika Remišová apeluje na prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby čo najskôr zastavila chaos a rozvrat na ministerstve vnútra. Podľa Remišovej je neprofesionálne zasahovanie ministra vnútra (Ivan Šimko - pozn. SITA) do práce polície a vojna medzi ním a políciou tým, čo Slovensko potrebuje najmenej. Šéfka strany Za ľudí tiež vo svojom stanovisku k situácii na ministerstve uviedla, že premiér je v demisii a nemôže odvolávať ministrov, preto by poriadok s ministrom vnútra mala urobiť hlava štátu. „Slovensko potrebuje pokoj a riadne fungovanie bezpečnostných zložiek, a nie chaos a vojny v rámci jedného z najdôležitejších ministerstiev," vraví politička. Remišová tiež poznamenala, že to, že sa Šimka zastala strana Smer-sociálna demokracia, vypovedá o kvalite jeho práce i chaose, ktorý vnáša do vedenia rezortu.

„Vo vedení polície sú absolútni profesionáli, ktorých cieľom je čo najlepšie fungovanie polície. Nezávislosť polície je zároveň jedným z pilierov právneho a demokratického štátu a je preto šokujúce, že v zložitých časoch, ktoré žijeme, je to práve vláda pani prezidentky, ktorá nezávislosť polície ohrozuje. Je v záujme Slovenska, aby dočasne poverený minister vnútra na svojom poste skončil a polícia mohla riadne pracovať," myslí si šéfka Za ľudí. Dodala, že polícia nepotrebuje, aby sa do jej práce miešali politici, ktorí tomu nerozumejú.

Minister vnútra očakáva od policajného prezidenta Štefana Hamrana, že si naďalej bude plniť svoje povinnosti a pokiaľ ide o medializované úvahy o jeho možnej rezignácii, rešpektuje, že je slobodným človekom a je na ňom, ako sa rozhodne. Uviedol to v stanovisku rezortu vnútra v reakcii na medializované informácie o sporoch medzi ministrom a šéfom polície. Tie sa údajne týkajú výrokov ministra o nutnosti podriadenia polície politike, ako aj jeho kritiky v súvislosti s prípadom vraždy Andrey B. v Dubnici nad Váhom. Podľa informácií televízie Markíza Hamrana rozhnevali nedávne ministrove statusy, ktorými sa vyjadroval k práci polície. V súvislosti s vraždou ženy v Dubnici nad Váhom Šimko na sociálnej sieti napísal: „Najviac ma bolí, ak sa dozviem, že vyhasol ľudský život, lebo policajt nebezpečenstvo nebral vážne alebo bol voči nemu ľahostajný, či mal strach“. Doplnil, že „problémom nie je nedostatok policajtov, ale to, že potrebujeme viac spoľahlivých policajtov a nie takých, čo sa vyhrážajú, že odídu, ak sa im nezvýšia platy". V inom statuse konštatoval, že polícia si nemôže robiť, čo sa jej zachce, a musí byť pod kontrolou politickej moci, lebo práve politici skladajú voličom účty.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.