REMIŠOVÁ: VYZÝVAM FICA, ABY NEBOL VIAC TROLL A PODPORIL OČKOVANIE

Podpredsedníčka Za ľudí Veronika Remišová: Na Slovensku naopak opoziční lídri Robert Fico a Peter Pellegrini zneužívajú pandémiu a nezodpovedným prístupom posielajú svojich voličov na smrť. Robert Fico zvoláva bezrúškové protesty, na ktoré zváža najzraniteľnejšiu skupinu - seniorov.

Foto TASR/AP
Dátum 01.12.2021

Príspevok uverejnila na svojom Facebooku Veronika Remišová 1.decembra 2021:

Už naozaj stačilo: Verejná výzva Ficovi a Pellegrinimu. Politici u našich susedov si podali ruky v záujme ochrany života a zdravia všetkých. Na Slovensku namiesto zodpovednej opozície máme trollov a šíriteľov dezinformácií, ktorí systematicky sabotujú snahy zvládnuť pandémiu. Verejne vyzývam Fica a Pellegriniho, aby s tým prestali a podporili jedinú účinnú zbraň proti pandémií- očkovanie. V susednej Českej republike sa v tejto otázke zhodli politickí súperi Andrej Babiš a Petr Fiala, ktorí na spoločnej tlačovej konferencii vyzvali celú krajinu k očkovaniu v záujme zastaviť šírenie koronavírusu. Je to dôležité a zmysluplné gesto zodpovedného prístupu politikov k záujmom krajiny a občanov, naprieč politickým spektrom.

Na Slovensku naopak opoziční lídri Robert Fico a Peter Pellegrini zneužívajú pandémiu a nezodpovedným prístupom posielajú svojich voličov na smrť. Robert Fico zvoláva bezrúškové protesty, na ktoré zváža najzraniteľnejšiu skupinu - seniorov. Peter Pellegrini chcel ešte donedávna v boji s koronou posielať ľuďom poštou do schránok odčervovací liek, ktorý sa u nás používa hlavne na liečbu dobytka, keďže u ľudí sa tieto parazity vyskytujú skôr v Afrike a Ázii. Na fámy o zázračnom účinku ivermektínu naletelo mnoho ľudí a viacerí z nich skončili v ťažkom stave v nemocnici. V niektorých prípadoch ide po predávkovaní ivermektínom až o život ohrozujúci stav s poruchou vedomia a vážnymi neurologickými príznakmi.

Takto si koalícia Hlasu a Smeru predstavuje účinný boj s koronou. Namiesto toho, aby pomáhali, šíria hoaxy a hazardujú so zdravím a životmi ľudí. S koronou tu budeme žiť niekoľko rokov, preto je dôležité prijímať fungujúce riešenia. Najúčinnejší nástroj na zvládanie pandémie je ale očkovanie. Koalícia Hlas a Smer očkovanie celý čas spochybňuje a ani jeden z lídrov zaočkovaný nie je. Namiesto toho tu prichádzajú s nezmyselnými a dezorientovanými nápadmi, ktoré Slovensku škodia. Už naozaj stačilo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.