REMIŠOVÁ ZRUŠILA KŠEFT KOLLÁROVI, STOPLA ZMLUVU MEDZI TIPOSOM A FUN RÁDIOM

Štátna lotériová spoločnosť podpísala s rádiom predsedu parlamentu zmluvu za 240-tisíc eur, opozícia hovorí o ďalšom škandále vládnej koalície, ktorá oklamala svojich voličov

Foto sita/úrad vlády sr
Dátum 16.08.2020

Vicepremiérka a ministerka pre investície Veronika Remišová, ktorá sa minulý týždeň stala predsedníčkou strany Za ľudí, prikázala úradníkom vo svojom rezorte pozastaviť uzatváranie zmlúv s Fun rádiom a ďalšími firmami, kde je konečným užívateľom predseda parlamentu Boris Kollár. Stalo sa tak po medializovaní informácie, že štátna lotériová spoločnosť Tipos podpísala s Kollárovým Fun rádiom zmluvu o reklamnej spolupráci na sumu 240-tisíc eur. Remišovej rozhodnutie sa síce formálne týka aj ďalších aktívnych politikov, ale v pokyne, ktorý nechala rozoslať svojim podriadeným, sa spomína priamo meno predsedu Sme rodina a jeho Fun rádio, čo je znakom takého jasného vyhranenia sa.

ČÍTAJTE TIEŽ: BORIS POMÁHA HLAVNE SEBE - TIPOS UROBIL KŠEFT S FUN RÁDIOM ZA 240-TISÍC EUR

Remišovej krok hodnotí pozitívne dokonca aj strana Smer – SD, ktorá zvyčajne na vicepremiérke nenechá nitku suchú. „Veronika Remišová sa v absurdnej situácii, do ktorej sa nová vládna koalícia dostala, snaží úplne nestratiť svoju tvár, ale celkový pocit z vládnej koalície tým nijako nezlepší. Vládna koalícia oklamala svojich voličov a každý deň to potvrdzuje stále novými škandálmi. Veríme, že sa podobne ako Veronika Remišová zachová aj minister financií Eduard Heger a dá pokyn na zrušenie zmluvy medzi štátnym TIPOS-om a Kollárovým Fun rádiom,“ uviedla strana na sociálnej sieti.

Boris Kollár sa ku kauze vyjadril začiatkom týždňa. Uviedol, že Tipos je relevantným partnerom Fun rádia už roky, ibaže v minulosti malo rádio a štátna lotériová spoločnosť prostredníka – reklamnú agentúru. Podľa Kollára opozícia klame a zavádza, pokiaľ sa novú zmluvu rádia s Tiposom snaží škandalizovať. Označí Kollár za klamárku aj svoju koaličnú partnerku Veroniku Remišovú?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.