REMIŠOVÁ ZRUŠILA KŠEFT KOLLÁROVI, STOPLA ZMLUVU MEDZI TIPOSOM A FUN RÁDIOM

Štátna lotériová spoločnosť podpísala s rádiom predsedu parlamentu zmluvu za 240-tisíc eur, opozícia hovorí o ďalšom škandále vládnej koalície, ktorá oklamala svojich voličov

Foto sita/úrad vlády sr
Dátum 16.08.2020

Vicepremiérka a ministerka pre investície Veronika Remišová, ktorá sa minulý týždeň stala predsedníčkou strany Za ľudí, prikázala úradníkom vo svojom rezorte pozastaviť uzatváranie zmlúv s Fun rádiom a ďalšími firmami, kde je konečným užívateľom predseda parlamentu Boris Kollár. Stalo sa tak po medializovaní informácie, že štátna lotériová spoločnosť Tipos podpísala s Kollárovým Fun rádiom zmluvu o reklamnej spolupráci na sumu 240-tisíc eur. Remišovej rozhodnutie sa síce formálne týka aj ďalších aktívnych politikov, ale v pokyne, ktorý nechala rozoslať svojim podriadeným, sa spomína priamo meno predsedu Sme rodina a jeho Fun rádio, čo je znakom takého jasného vyhranenia sa.

ČÍTAJTE TIEŽ: BORIS POMÁHA HLAVNE SEBE - TIPOS UROBIL KŠEFT S FUN RÁDIOM ZA 240-TISÍC EUR

Remišovej krok hodnotí pozitívne dokonca aj strana Smer – SD, ktorá zvyčajne na vicepremiérke nenechá nitku suchú. „Veronika Remišová sa v absurdnej situácii, do ktorej sa nová vládna koalícia dostala, snaží úplne nestratiť svoju tvár, ale celkový pocit z vládnej koalície tým nijako nezlepší. Vládna koalícia oklamala svojich voličov a každý deň to potvrdzuje stále novými škandálmi. Veríme, že sa podobne ako Veronika Remišová zachová aj minister financií Eduard Heger a dá pokyn na zrušenie zmluvy medzi štátnym TIPOS-om a Kollárovým Fun rádiom,“ uviedla strana na sociálnej sieti.

Boris Kollár sa ku kauze vyjadril začiatkom týždňa. Uviedol, že Tipos je relevantným partnerom Fun rádia už roky, ibaže v minulosti malo rádio a štátna lotériová spoločnosť prostredníka – reklamnú agentúru. Podľa Kollára opozícia klame a zavádza, pokiaľ sa novú zmluvu rádia s Tiposom snaží škandalizovať. Označí Kollár za klamárku aj svoju koaličnú partnerku Veroniku Remišovú?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.