REMIŠOVEJ "GEOPOLITICKÁ ZBRAŇ" SPUTNIK V JE NA SLOVENSKU

Remišová nemá námietky proti vakcíne AstraZeneca, ale odmieta sa vôbec „baviť“ o ruskej vakcíne Sputnik V, ktorou očkujú obyvateľov už v 29 krajinách sveta. Od dnes je na Slovensku, v Maďarsku a Česi ju budú mať tiež.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 01.03.2021

Švajčiarsko pozastavilo vydanie rozhodnutia o schválení vakcíny AstraZeneca. Žiada totiž viac informácií o jej účinnosti, ale aj o vedľajších účinkoch. V Nemecku občania hromadne rušili termíny na očkovanie touto vakcínou. Matovičova vláda ňou pritom zaočkovala slovenských učiteľov, a to napriek pochybnostiam Švajčiarov, Nemcov, Dánov či Nórov. Ministerka Veronika Remišová nemá námietky proti vakcíne AstraZeneca, ale odmieta sa vôbec „baviť“ o ruskej vakcíne Sputnik V, ktorou očkujú obyvateľov už v 29 krajinách sveta. Predsedníčka strany Za ľudí dokonca vyhlásila, že vakcína Sputnik V je geopolitická zbraň. Čo tým podľa vás sleduje?

Marián Vitkovič, slovenský makroekonóm

Vakcinácie proti COVID-19 – osobitne s prihliadnutím na zrýchlenú dynamiku jeho stále agresívnejších mutácií –vôbec neriešia problém tejto pandémie, sú vlastne len dočasnou ochranou vakcinovaného subjektu s istou, povedzme 85- až 87-percentnou pravdepodobnosťou účinnosti. Z elementárnej mikrobiológie a základnej vedy o dynamike vírusov však v prípade takéhoto vírusu, keď je jeho agresivita, resp. dôsledky na nakazeného vo veľmi významnej miere podmienené samotnou individuálnou genetikou hostiteľa, samozrejme, logicky a mutačno- evolučne vyplýva i nemožnosť garantovať nejaké porazenie/víťazstvo nad touto pandémiou len efektom vakcinácie. Zároveň je zjavné, navyše s prihliadnutím či už na reálne objektívne, alebo korporačno-subjektívne kapacitné problémy a limity s produkciou vakcín nateraz, že v tejto situácii je potrebné využiť všetky dostupné možnosti vakcinácie, teda aj Sputnik V. „Geopolitické výhrady“ proti jej použitiu sú totálna absurdita, naopak – problémy s efektívnosťou a účinkami vakcín AstraZeneca sú už dlhodobo známe. Slovenskí učitelia poslúžili pred cca 2 týždňami ako vhodné „laboratórne myši“ a akýkoľvek efektívny a spravodlivý manažment – nielen tejto pandémie – je kompletne mimo schopností súčasnej vlády.

Jana Vaľová, poslankyňa NR SR (Smer-SD)

Ak by dnes žil Puškin, tak by Za ľudí asi pálilo jeho knihy na námestí. A to všetko len preto, že je Rus. Žijeme v šialenej dobe hoaxov, keď sa okolo všetkého ruského tvoria konšpirácie. Prax však ukazuje, že to tak nie je, dôležitá je iba politika. Aj preto je „západná" vakcína AstraZeneca akceptovaná, hoci existujú isté obavy o jej účinnosť a špekuluje sa, aké má vedľajšie účinky. Naopak, ruská vakcína Sputnik V nepreukázala žiadne negatívne vedľajšie účinky a aj v odborných časopisoch sa vyzdvihuje jej účinnosť. Áno, je pravda, že Rusi si nerobili ťažkú hlavu s dlhými testmi, ale rovno našli dobrovoľníkov – vojakov, ktorí sa ňou dali zaočkovať. Bola to odvaha alebo risk? Ťažko povedať, ale dnes vieme, že si v tejto pokerovej partii vytiahli eso. Je smutné, že sa aj do tém zdravia vnáša politika. Dnes by sme mali v prvom rade spoločne pracovať na tom, aby už ľudia nezomierali a aby sa uvoľnili opatrenia, ktoré spôsobujú obrovské ekonomické škody a paradoxne, možno aj ešte viac úmrtí na iné choroby.

Norbert Kelecsényi, slovenský sochár a výtvarník

Dovoľte mi odpovedať ako hypotetický konšpirátor/„spisovateľ sci-fi špionážnych trilerov“. Dohodnuté heslo „VETO“ štartuje akciu agentov pod vedením slaboduchej marietologičky riadenej zhora. Z politického záhrobia sa vynorí bývalý prezident. Prezident, ktorý spolu s expremiérom navštívili v Novom Yorku dedka, čo netuší, kde je Slovensko. Bývalý premiér začne lobovať u dedkovej laureátky v pionierskom paláci za pád vlády. Rozvírenú hladinu s geopolitickou zbraňou sa snaží využiť fešák s domácim účesom a kontraakciou, ktorou sadol na lep autorom akcie „VETO“, pod vidinou záchrany ľudských životov získava ďalšiu vakcínu na Slovensko. Dopyt po očkovaní na Slovensku narastá a reklamná kampaň v médiách za účasti známych osobností na ňu graduje. V tom čase v zasľúbenej zemi na východe povolia zaočkovaným voľnejší život na základe pečiatky v Covidpase. Tento židovský štát nenápadne vypichneme za náš vzor. U nás, pomocou spravodlivého ministerstva pod vedením rovnakej strany, príde ďalší špicľovací zákon na sledovanie obyvateľstva cez mobil. Staršie ročníky a ľudia bez mobilov sa začnú dožadovať inej formy kontroly, keďže nevlastnia moderné zariadenia, cez ktoré sa môžu identifikovať. A vtom prichádza na pódium teta s maňuškami a ako východisko ponúkne zavedenie Covidpasu pre každého zaočkovaného na Slovensku. Tým vyfúkne agendu globalčíkovi z ministerstva zahraničných vecí, ktorý sa ju už dlhšie neúspešne snaží pretlačiť, a urazene odklusá. Ministerka touto ľsťou pozdvihne svoje dopasované ministerstvo a stáva sa aj za pomoci večne predlžovaného núdzového stavu pevným súkolím fašistickej vlády nad Slovenskom! Všimli ste si, moji milí, že sa vám nezobrazujú reklamy na dovolenku v zahraničí? Nemajte strach, s Covidpasom sa všade dostanete! Nech žije sloboda!

Roman Stopka, predseda Práce slovenského národa (PSN)

Hrozivý je systém, ktorý umožnil, aby sa na vrcholové vládne posty dostali jedinci treťoradej kvality. Remišová nie je sama. Ona iba eskamotérsky zaklincovala postoj celej koalície, v ktorej nekompetentnosť prevyšuje hádam len bohorovné zneužívanie štátnej moci a povyšovanie sa nad záujmy občana i štátu. Ale je pozoruhodné, ako pripomenula aktuálnosť biblických výrokov... Blahoslavení chudobní duchom, lebo im patrí kráľovstvo... Ruská vakcína Sputnik V je dnes najlepšia z dostupných vakcín na preventívnu ochranu pred vírusmi skupiny Covid. Ignorovať jej ochranné hodnoty len preto, že vládni funkcionári patria do iného politického chlieva a robiť z nej nejakú „geopolitickú“ zbraň, je dôkaz arogantného pohŕdania prirodzenou potrebou občana byť zdravý. Je to dôkaz politického pandrláctva a neschopnosti zastupovať národné záujmy. Je to dôkaz obludnej nekompetentnosti riadiť štát ako aj absolútnej zapredanosti „našich“ vládnych predstaviteľov. Práve na takýchto prípadoch musí aj povrchný volič spozorovať, aký nebezpečný je vo voľbách výber na základe ľúbivých fráz a rozhodovanie sa v romantickej dôverčivosti. Táto romantická dôverčivosť v konečnom dôsledku spôsobila, že zdravie občana je už rok rukojemníkom politických tárajov. V obecnom ponímaní súvislostí môže vidieť aj neznalý pozorovateľ ako sa svetový obchod politizuje. Od blokády plynovodu Nord Stream 2, manipulácie s cenami ropy a nosičov energie vôbec, sa svetové finančné kruhy a ich slúžtičky prepracovali už k tomu najcennejšiemu, masovému ohrozovaniu ľudského zdravia. Východisko máme zreteľné. ...Zastavme ich bratia...

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.