REMIŠOVEJ NEPREKÁŽA POCHYBNÁ VAKCÍNA OD ASTRA ZENECA, SPUTNIK V ODMIETA

Vicepremiérka Veronika Remišová zastavila nákup ruskej vakcíny, ktorú zatiaľ neschválila Európska agentúra pre lieky. Vakcínu označila za geopolitickú zbraň.

Foto tASr
Dátum 21.02.2021

Švajčiarsky regulačný úrad oznámil, že údaje predložené britsko-švédskou spoločnosťou AstraZeneca nie sú dostatočné na to, aby mohol povoliť použitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Čoraz viac ľudí v Nemecku ruší termíny na očkovanie touto vakcínou. Napriek tomu sa ňou na Slovensku očkujú učitelia do 55 rokov a to i napriek tomu, že samotný premiér Igor Matovič túto vakcínu spochybnil. Vicepremiérka Veronika Remišová však stále trvá na tom, že ruská vakcína Sputnik V by sa nemala používať kým je neschváli Európska agentúra pre lieky (EMA). Ako Remišovej pripomenul predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, európske elity upozorňovali Matovičovu vládu na to, že pochybné a nepresné antigénové testy nie sú vhodné na celoplošné testovanie, napriek tomu sa nimi na Slovensku testovali. To Remišovej neprekážalo.

Oponent v diskusii, predseda strany Hlas-SD a nezaradený poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini, nerozumie Remišovej postupu. Upozorňuje na situáciu, v ktorej sa Slovensko v rámci pandémie nachádza a najmä na svetové líderstvo v počte obetí. "Máme robiť všetko preto, aby sme ľudí zachraňovali," upozornil poukazujúc na to, že Sputnik používajú v tridsiatke krajín po celom svete. V prípade deklarovanej snahy o akvizíciu ruskej vakcíny má však Pellegrini podozrenie, že ide len o divadlo vlády. "Pán premiér si uvedomil, že časť verejnosti by sa nechala Sputnikom očkovať, preto začal podporovať jej nákup, a potom si našiel vinníka, že tak nemôže urobiť," naznačil. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.