REMIŠOVEJ REZORT BOL NOMINOVANÝ NA ANTICENU ZA NAJSEXISTICKEJŠIU REKLAMU ROKA

FOTO: Veronika Remišová, predsedníčka Za ľudí: Nominácia sexistický kix roka sa týkala dvoch fotiek na instagramovom profile, s ktorým ale naše ministerstvo nemá nič spoločné. Partnerom projektu  je ministerstvo spravodlivosti, ktoré na projekt poskytlo zo štátnych peňazí dotáciu 43 tisíc eur. Z toho istého balíka napríklad detská linka pomoci dostala výrazne nižšiu pomoc.

Foto SITA/Branislav Bibel
Dátum 04.11.2021

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová na svojom Facebooku 4. novembra 2021 uverejnila status:

Od mimovládnej organizácie sme dostali oznámenie, že ako ministerstvo sme boli nominovaní na sexistický kix roka – anticenu za najsexistickejšiu reklamu roka. Uvedená nominácia sa týkala dvoch fotiek na instagramovom profile, s ktorým ale ministerstvo nemá nič spoločné. Naše ministerstvo nie je správcom daného instagramového profilu, ani ho nefinancuje, správca profilu je na instagrame riadne uvedený a každý, vrátane organizátorov tejto súťaže, si ho môže pozrieť.

Z Nórskych grantov, ktoré naopak spravujeme, sa financuje okrem iného podpora pre ženy v ťažkostiach, boj proti násiliu na ženách, či bezpečné domovy pre ženy - teda aktivity, ktoré ženám naozaj pomáhajú. Je otázka, ako ženám pomáhajú takéto súťaže. Ako žena v politike každý deň vidím hrubé správanie, urážky, zhadzovanie len preto, že je politička ženou. Aj preto vždy veľmi rada podporím zmysluplné aktivity na pomoc ženám, ku ktorým sa pristupuje hrubo, vulgárne, alebo nebodaj násilne.

Partnerom projektu sexistický kix roka je ministerstvo spravodlivosti, ktoré na projekt poskytlo zo štátnych peňazí dotáciu na podporu ľudských práv vo výške 43 tisíc eur. Z toho istého balíka napríklad detská linka pomoci dostala výrazne nižšiu pomoc, hoci práve deti počas pandémie zažívali najväčší nárast problémov a izoláciu. Ministerstvo spravodlivosti si musí lepšie postrážiť profesionálny prístup na projektoch, ktoré financuje. Aby sa nestávalo, že z peňazí nás všetkých sú obviňovaní ľudia, ktorí nič zlé nespravili.

Zdroj: Facebook/Veronika Remišová

Upravenú nominovanú fotografiu na FB komentovala Remišová slovami:

(Fotka je upravená z dôvodu, aby sa môj FB profil náhodou neocitol ako nominácia na sexistickú anticenu roka.)

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.