REPUBLIKA: SLOVENSKO NEPOTREBUJE STRES Z VOJNOVÝCH PATÁLIÍ

Hnutie Republika odmieta akúkoľvek formu odovzdania bojových lietadiel MiG-29 Ukrajine a považuje to za protiústavný čin.

Foto sita/ap
Dátum 16.03.2023

Hnutie Republika odmieta akúkoľvek formu odovzdania bojových lietadiel MiG-29 Ukrajine. Na tlačovej besede to v stredu uviedol podpredseda hnutia Milan Mazurek. Dodal, že to pokladajú za protiústavné.„Naše stanovisko nie je len výsledkom nejakého odmietania akýchkoľvek vládnych krokov, ale je to stanovisko odborné a stanovisko, ktoré vychádza z jasných úvah o obrane a bezpečnosti Slovenska a jej obyvateľov,“ tvrdí Mazurek.

Predseda odborného tímu pre právo a spravodlivosť v hnutí Marek Géci tvrdí, že migy nevlastní ani dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď, ani dočasne poverený premiér Eduard Heger. „Je to spoločný majetok SR a takýto majetok jasne, striktne, prísne spadá pod to, aby keď ho niekto predáva, tak sa jasne držal zákona, ktorý je na to určený,“ uviedol.

Dodal, že v decembri pripravil podnet, v ktorom žiada Generálnu prokuratúru SR, aby preskúmala zákonnosť samotného kroku jednotlivých príslušníkov vlády. Zároveň prokuratúru vyzval, aby na základe pripraveného podnetu začala konať. Géci je presvedčený, že vláda, ktorá bola odvolaná, nemá právo migy odovzdať. Predseda odborného tímu pre obranu v hnutí Republika Jozef Viktorín tvrdí, že každé lietadlo, každý prostriedok, ktorý sa nachádza vo vzdušných silách, musí mať každodennú technickú starostlivosť.

„To znamená, že je spravený plán na týždeň od pondelka do piatku a každý deň sa technici o každý stroj musia starať. My máme uzemnené migy, platíme z rozpočtu na celú technickú údržbu a výsledok – nevieme ich použiť k tomu, na čo sú určené. Na zabezpečenie toho, aby sa občan SR cítil bezpečne,“ uviedol Viktorín. Zároveň tvrdí, že slovenská verejnosť nepotrebuje stres z vojnových patálií.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.