RIZMAN V ČESKOM MÉDIU: MIERA NENÁVISTI MA ŠOKOVALA

„Prvý džentlmen“ Juraj Rizman sa českému portálu Seznamzpravy.cz posťažoval aj na „hoaxy a konšpirácie okolo Zuzany Čaputovej“. „Začalo sa to rečami o tom, že je slúžkou USA alebo Georgea Sorosa, a potom sa to nabaľovalo. Objavovala sa aj vlastizrada a slúženie cudzím záujmom.“

Foto FACEBOOK JURAJA RIZMANA
Dátum 15.04.2024

„Prvý džentlmen“, ako český portál Seznamzpravy.cz označil partnera Zuzany Čaputovej Juraja Rizmana, priznal, že mu chodí množstvo nenávistných správ. „Za toto by vás mali popraviť, postaviť k stene, obesiť na kandeláber,“ uviedol niektoré vyhrážky, ktoré chodia do Prezidentského paláca.

V rozhovore pre portál zaznela aj kritika na víťaza prezidentských volieb: „Všimol som si radikalizáciu jedného z kandidátov. Zaznamenal som, že prevzal rétoriku tých radikálnych nacionalistických alebo extrémistických a populistických kandidátov.“ „Myslíte Petra Pellegriniho?“ nasledovala otázka.

„Áno. Prišlo u neho k výraznému posunu oproti tomu, ako sme ho poznali doteraz. Za jeho vlády sme s ním mali ako mimovládna organizácia veľmi dobrú spoluprácu, čo sa týka rozvoja občianskej spoločnosti. A po druhom kole počujem vyjadrenia o tom, že sa nesmie zvoliť ‚prezident mimovládokʻ a podobne. Nečakal som to od neho, pretože doteraz nebol známy tým, že by útočil na občiansky sektor. Ide skôr o rétoriku kandidátov, akými boli Štefan Harabin alebo Marian Kotleba,“ povedal Rizman.

Posťažoval sa aj na „hoaxy a konšpirácie okolo Zuzany Čaputovej“. „Začalo sa to rečami o tom, že je slúžkou USA alebo Georgea Sorosa, a potom sa to nabaľovalo. Objavovala sa aj vlastizrada a slúženie cudzím záujmom.“ Kritike sa však nevyhol ani on: „Sám som bol v šoku z toho, že jeden z najvyhľadávanejších výrazov v súvislosti s mojím menom bol, či som žid. Miera nenávisti ma šokovala. Na to som nebol pripravený. Ani na to množstvo, ani na to, čo boli ľudia schopní urobiť.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.