ROBERT FICO: VLÁDA V BOJI PROTI OPOZÍCII ZNEUŽÍVA TRESTNÉ PRÁVO

Mnohé z káuz, ktoré dnes hýbu Slovenskom, vyvolávajú vážne varovné signály o nezávislosti slovenského súdnictva, povedal predseda Smeru Robert Fico počas tlačovej konferencie.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 07.02.2022

Mnohé z káuz, ktoré dnes hýbu Slovenskom, vyvolávajú vážne varovné signály o nezávislosti slovenského súdnictva, povedal predseda Smeru Robert Fico počas tlačovej konferencie. Podľa neho už nemôžeme hovoriť o individuálnych zlyhaniach, ale o systéme zneužívania trestného práva na politické ciele. Situáciu si začínajú všímať aj zahraničné médiá. Slovenský trestný systém ide cestou, aby mohol slúžiť proti opozícii.

Konkrétne sa spomína napríklad aj Daniel Lipšic, ktorý by mohol podkopať celú protikorupčnú kampaň súčasnej vlády. Existujú pochybnosti o Lipšicovej schopnosti nestranne vykonávať svoju funkciu. Smer preto podá podnet na národný bezpečnostný úrad. Vláda si jednoducho vybrala okruh ľudí, ktorí sú považovaní za hlavné ciele, ako sú Zoroslav Kollár, Dušan Kováčik, Jozef Brhel alebo Miroslav Výboh. Robert Fico to označil za čistku významných predstaviteľov opozície.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.