ROMAN STOPKA: NÁROD, KTORÝ SI NEPAMÄTÁ MINULOSŤ, NEMÔŽE MAŤ BUDÚCNOSŤ

Roman Stopka, predseda PSN: Pripomíname si koniec najstrašnejšej vojny v histórii ľudstva a to je potrebné neustále opakovať súčasnej generácii, aby naše i budúce generácie už nikdy viac nezažili hrôzy minulosti. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 08.05.2023

Predstavitelia politickej strany Práca slovenského národa (PSN) pri príležitosti 78. výročia konca druhej svetovej vojny položili veniec k hrobom padlých ruských vojakov na bratislavskom Slavíne. V tejto súvislosti je nutné pripomenúť, že ľudstvo by sa malo vyhnúť ďalším tragédiám a nemali by sa opakovať chyby z minulosti. Nemali by sme zabúdať na obete, ktoré položili svoj život za to, aby sme mohli žiť 78 rokov v mieri.

Roman Stopka, predseda PSN: Pripomíname si koniec najstrašnejšej vojny v histórii ľudstva a to je potrebné neustále opakovať súčasnej generácii, aby naše i budúce generácie už nikdy viac nezažili hrôzy minulosti. 

Mimoriadne dôležité je zachovávať a chrániť pravdivé dejiny druhej svetovej vojny, nešíriť lži a ospravedlňovať zločincov. Je nutné odsúdiť akékoľvek prekrúcanie faktov v súvislosti s oslobodením Európy, na ktorom má podiel v prvom rade Červená armáda, pretože v boji za našu slobodu položili životy milióny ľudí z bývalého Sovietskeho zväzu. V Rusku v podstate neexistuje rodina, ktorej by sa druhá svetová vojna nedotkla. 

„Pripomíname si koniec najstrašnejšej vojny v histórii ľudstva a to je potrebné neustále opakovať súčasnej generácii, aby naše i budúce generácie už nikdy viac nezažili hrôzy minulosti.

Národ, ktorý si nepamätá minulosť, nemôže mať budúcnosť. Žiaľ naďalej sa vyskytujú v štátnych i náboženských štruktúrach predstavitelia so sklonom k populistickému zneužívaniu ľudských vášní na základoch rasovej, národnostnej či náboženskej výnimočnosti a prekrucovania histórie.

Politické zvýhodňovanie ľubovoľného náboženstva, ktorejkoľvek rasy, národa či národnostnej menšiny a ich záujmov, čo aj skrytými metódami a násilné uprednostňovanie cudzej kultúry, skôr či neskôr vyústi do stupňovania agresivity miestnej zahraničnej politiky. Takým následkom je potrebné predchádzať formovaním vedomia domáceho obyvateľstva prostredníctvom národnej kultúry a štátneho školstva na pravdivých, nie tendenčných základoch, ako určujúcich prvkov formovania mierovej svetonázorovej orientácie ľudstva“ uzavrel svoje vyhlásenie predseda politickej strany Práca slovenského národa (PSN) Roman Stopka pri príležitosti 78. výročia od skončenia 2. svetovej vojny. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.