ROMAN STOPKA: ZAHOĎTE STRACH!

Roman Stopka, predseda PSN: O čom by mali občania rozmýšľať, keď pár dní pred voľbami stíchne volebná agitácia? Už budú zrejme rozhodnutí, komu dajú svoj hlas. Mali by sa však ešte zamyslieť, do akej situácie sa Slovensko dostane o ďalšie štyri roky pod vedením favoritov, ktorých si sami vyberú. Budú to roky prínosné a posunú Slovenskú republiku k lepšiemu, alebo si zas spôsobíme ďalší, nezvratný krok do poroby a zániku samostatného štátu?

Foto JANA Birošová
Dátum 17.05.2023

O čom by mali občania rozmýšľať, keď pár dní pred voľbami stíchne volebná agitácia? Už budú zrejme rozhodnutí, komu dajú svoj hlas. Mali by sa však ešte zamyslieť, do akej situácie sa Slovensko dostane o ďalšie štyri roky pod vedením favoritov, ktorých si sami vyberú. Budú to roky prínosné a posunú Slovenskú republiku k lepšiemu, alebo si zas spôsobíme ďalší, nezvratný krok do poroby a zániku samostatného štátu?

Tým, ktorí si ťažkajú, že sa vyjadrujem komplikovane, hovorím teraz otvorene a jednoducho. Ľahostajnosť voliča k dianiu v republike či lenivé spoliehanie sa na vyššiu moc nikdy nič nevyriešilo. Práve naopak. Situáciu ešte viac domotalo a dalo špekulantom priestor na parazitovanie. Spomeňte si, čo všetko nám už politici od roku 1989 nasľubovali. O čom nás presviedčali. Ponúkajú skreslené verzie udalostí, ktoré ľudí ťažia a komplikujú im rozhodovanie.

Nehanebne a neoprávnene si prisvojujú zásluhy za každý lúč svetla, ktorý prenikol do temna politického zákulisia. Výrečnosťou a hereckými výkonmi vytvárajú v ľuďoch emočný stav, ktorý znemožňuje racionálny pohľad na usporiadanie faktov do súvislostí odhaľujúcich pravdu. Krkolomne sa predbiehajú, kto ponúkne neočakávanejšiu, pokiaľ možno až ohurujúcu myšlienku, len aby získali voličský hlas. Spoločnosť rozparcelovali na záujmové skupiny a regióny. Rozdávajú sľuby hlava-nehlava a do sietí lapajú stále viac dôverčivých a naivných.

Predbiehajú sa, kto dá komu viac spravodlivosti, kto vykoná nápravnú zmenu v tom, čo pôvodne sám nastváral, kto vyrieši problémy zdravotníctva tým, že nebude vraj treba u lekára čakať, ako šmahom ruky vyriešiť dane a tak podobne. Len odmietajú verejne priznať, komu sa nalepili na chvost a v mene čích záujmov konajú. Za ten boží svet nepriznajú, na čí obraz chcú obrátiť celú našu republiku. Ku komu budú smerovať toky hodnôt z našich energetických zdrojov. Kto bude ťažiť z prírodného bohatstva SR a bohatnúť z výsledkov práce jej občanov.

Na to vám veru odpoveď ponúkať nebudú. Vaša nespokojnosť s aktuálnym stavom ich dočasne sústredí aj na vaše potreby. Budú sa tváriť, že sa usilujú len o váš prospech. Po voľbách sa však pretvárka skončí a budú ďalej pokračovať cestou, ktorou priviedli SR a vás, nespokojných voličov, do dnešného stavu. Odmietnu systémové opatrenia, ktoré naša republika potrebuje. Na tie sa však môže odvážiť len štátna moc zvrchovaného, suverénneho, nezávislého štátu, opierajúca sa o poznanie vlastnej inteligencie.

Egocentrické záujmy elít, vydeľujúcich sa nad spoločnosť nezaslúženým bohatstvom a hrajúcich sa na Boha, musia byť vytesnené. Žiaľ, naše voľby sú už tradične poznamenané takýmto prospechárskym snažením, kultivovaným spoza hraníc. Predstavitelia politických strán usadených v NR SR visia na chvoste zahraničného diania. Výsledky práce našich doterajších politikov sa za 30 rokov trvania SR už natoľko prejavili, že sa dajú predvídať ciele ich snažení.

Oni nás dávno odsúdili do pozície ľudí bez vlastného štátu, na post večného sluhu, so všetkými dôsledkami z toho plynúcimi. Nedajte sa klamať. Povedal by som, že už dávno nastal čas otvorene ukázať na všeobecné postupy, ktorých sa naši politici držia ako slepý palice. Čo teda robiť, ako sa rozhodovať? Zahoďte strach z pravdy.

Dajte už konečne priestor svojmu rozumu a svojim záujmom. Prestaňte poslúchať cudzie nápady a slúžiť cudzím cieľom. Majte odvahu neurobiť znova tú istú chybu. Máte predsa ešte možnosť výberu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.