ROPNÝ PRIEMYSEL V USA KRACHUJE

Vlna bankrotov zasiahla v Spojených štátoch i plynárenský priemysel

Foto archív
Dátum 13.12.2019

WASHINGOTN 13. decembra (HSP/Extra plus) - Americký ropný a plynárenský priemysel zasiahla vlna bankrotov. Za deväť mesiacov roku 2019 v USA zbankrotovalo 33 firiem, ktoré sa zaoberali ťažbou a distribúciou plynu a 15 spoločností, ktoré sa zaoberali ťažbou a distribúciou ropy. Informácie o bankrote amerických firiem potvrdila americká právnická spoločnosť Haynes and Boone. V roku 2018 zbankrotovalo v USA 43 ropných a plynárenských spoločností. Najväčší boom zažívali americké spoločnosti do vojenského zásahu Ruska v Sýrii, v rokoch 2016 a 2017 zaznamenali americké ropné a plynárenské spoločnosti značný pokles, roky 2018 a 2019 sa nesú v znamení bankrotov amerických spoločností. Tento trend (pokles a bankroty) potvrdzuje aj spoločnosť Market Realist.

K najznámejším americkým spoločnostiam, ktoré v roku 2019 zbankrotovali patrili Legacy Re Reserve, Sanchez Energy, EP Energy, Weatherford International, Southcross Energy Partners a Cobra Pipeline, ide o menšie a stredné spoločnosti.

Jedným z hlavných faktorov zvyšovania počtu bankrotov sú relatívne nízke ceny ropy. Po výraznom poklese na konci roka 2014 ceny komodít do roku 2016 väčšinou rástli, neskôr však trhová hodnota ropy opäť poklesla. Po tomto poklese bolo pre bridlicové spoločnosti ťažké udržať ziskovosť. Obrovské dlhové bremeno im zabránilo prežiť. Zaznamenala sa aj perspektíva nárastu bankrotov v ropnom a plynárenskom priemysle v USA, ktorá súvisela s tým, že ceny komodít dostatočne nestúpajú a spoločnosti už stratili serióznu podporu od investorov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.