ROTH NEVEĎALOVÁ ŠIMEČKOVI: ODKÁŽTE SVOJMU KANDIDÁTOVI KORČOKOVI, ŽE KANDIDUJE NA PREZIDENTA SR A NIE USA!

Katarína Roth Neveďalová, poslankyňa EP, Smer-SSD: Od vzniku tejto vlády vykrikujete nezmysly a strašíte. Osobne som sedela na stretnutí s novinármi, kde vaši kolegovia trieskali o tom, že musíme urobiť všetko pre to, aby eurokomisia zastavila eurofondy pre Slovensko, lebo “to je jediné, na čo bude Fico počúvať“.

Foto MARTIN BAUMANN/TASR
Dátum 13.02.2024

Europoslankyňa Roth Neveďalová na sociálnej sieti odkázala predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi, aby prestal ľudí klamať a strašiť. „To, že si na tlačovku postavíte Hojsíka, neznamená to, že zastupuje europarlament a už vôbec nie eurokomisiu. Nabudúce mu aspoň napíšte, čo sú to tie eurofondy a čo akože chcete tvrdiť, nech sa dohodnete. A prestaňte konečne strašiť a zneisťovať ľudí. Od vzniku tejto vlády vykrikujete nezmysly a strašíte. Osobne som sedela na stretnutí s novinármi, kde Vaši kolegovia trieskali o tom, že musíme urobiť všetko pre to, aby eurokomisia zastavila eurofondy pre Slovensko, lebo ‚to je jediné, na čo bude Fico počúvaťʻ. Tak už sa nehrajte na chrumkavých. Ani na to, že vám v PS na Slovensku záleží. Možno na takom Slovensku, kde vy v PS budete diktovať, čo sa smie a čo nie a kto je dobrý a kto je bakaný. Ale také Slovensko chvalabohu ešte nie.

Rešpektujem, že ste v opozícii. Ale aj to má svoje hranice. A už by ste mali konečne pochopiť, že skutočne ste voľby nevyhrali. Nebudem riešiť, že tvrdíte, že máte v rukách list, ktorý vraj Reynders poslal 8.2. Keďže viem, ako tieto procesy fungujú, možno totiž na Slovensku ešte ani nie je. Nevidela som ho, a ak skutočne existuje, tak neviem, čo v ňom naozaj je a veriť vám v PS nemusím.
Prestaňte však zasa strašiť ľudí, čo všetko sa môže potenciálne stať. Vláda komunikuje s eurokomisiou. Je to štandardný proces. Ak by ste mali aspoň nejakú politickú skúsenosť, vedeli by ste o tom. V tejto komunikácii občas vzniknú otázky a potom nasledujú odpovede. Tak sa to bežne robí. Zatiaľ je to v rovine diskusie. Žiadne protislovenské kroky nenastali. I keď to by sa Vám asi veľmi hodilo.

A že sa odvolávate na vašu kamošku česku eurokomisárku Jourovú - to je presne tá teta, ktorá sa vysmievala nám, keď sme boli v opozícii a žiadali sme eurokomisiu (a ju konkrétne) o zakročenie, lebo na nás vtedajšia vláda otvorene poľovala a porušovala ľudské práva, čoho výsledkom boli aj úmrtia vo väzbe. Smiala sa nám a zľahčovala tieto žiadosti, dokonca sa odmietala stretnúť. Toľko k jej odbornosti a nestrannosti.

A k vašim trápnym poznámkam k ministerke Šimkovičovej (osobne ju vôbec nepoznám, ale nedá mi).
Nuž, ak chcete odvolávať ministra, potrebujete podpisy k žiadosti o schôdzu. Narátať do 30 ste sa už naučili. Síce na druhý pokus, ale blahoželám.

No a potom potrebujete nadpolovičnú väčšinu poslancov, aby ste takúto schôdzu otvorili. Je to bežný postup. A netvárte sa, že ste nečakali, že sa vám to nepodarí, keď niektorí z vašich vlastných kolegov dnes leteli so mnou ráno do Bruselu na konferenciu. Prečo by vás mali podporiť v otváraní nezmyselnej schôdze poslanci vládnej koalície ? Je to normálny opozično-koaličný politický súboj. Naučte sa jeho pravidlá a nebudete sklamaní. A to, že ministerka kultúry letela na plánované zasadnutie Svetovej organizácie ochrany kultúrneho dedičstva, to snáď ani nemyslíte vážne tie otázky, že prečo. A nie, kvôli vám toto celosvetové zasadnutie určite nepresunú na iný dátum.

A poprosím vás, vysvetlite svojmu kandidátovi Korčokovi, že kandiduje na prezidenta Slovenska a nie USA. Takže tie výroky, ako že podporuje odobratie práva veta členským štátom, aby malé krajiny (medzi ktoré patrí aj Slovensko) nemohli blokovať rozhodnutia EÚ - to sa ľuďom na Slovensku veľmi nepáči. A medzi nami - takéto rozhodnutia vôbec ani do kompetencie prezidenta/tky SR nepatria. Našťastie,“ uzavrela europoslankyňa strany Smer-SSD Katarína Roth Neveďalová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.