ROZVRAT ŠTÁTU

Je žiaduce odmietnuť politizáciu vraždy a deštrukciu štátnej moci

Foto Dano Veselský
Dátum 03.03.2018

Pravda je, že nie som spokojný s riadením ani smerovaním našej republiky dnešnou koaličnou vládou na čele s Róbertom Ficom. Ale je tiež pravda, že som ešte väčším odporcom všetkých, ktorí sa snažia o zneužitie vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej na svoje politické ciele a v tejto súvislosti útočia na ľudské emócie snažiac sa zmanipulovať pobúrených ľudí na vyvolanie spoločenských zmätkov a chaosu vhodného pre nich, na prisvojenie si štátnej moci. Títo politickí príživníci v skutočnosti neusilujú o rozvoj štátu, ani o prospech jeho obyvateľov, či udržanie úrovne slobody, ochranu demokracie a ľudských práv, ako sa to snažia verejnostinaklamať. Parazitujú na zámerne spustenej udalosti, ktorá im má umožniť vybičovať ľudské vášne do takej miery, že si prostredníctvom rozbúrenej ulice vynútia demisiu, alebo aspoň rekonštrukciu vlády. Voči takým ľuďom je veru namieste otázka,ako môže byť niekto taký cynický, že zneužíva bôľ, žiaľ a ľudskú citlivosť na svoje chamtivé politické ciele? Vzniknutá situácia je žiadanou príležitosťou každého občana, ktorý nechce byť ničiteľom svojho vlastného štátu, lebo umožňuje odmietať populistov zneužívajúcich ľudské city. 

Zmocnené emócie

Prosím, nedajte sa zmanipulovať.Zachovajte si triezvy postoj v každej situácii. Oni sa chcú zmocniť vašich emócií a vyvolať nimi ovládanú a smerovanú davovú psychózu. Bude na škodu štátu i jeho občanov podporovať aj zúčastňovať sa na verejnýchzhromaždeniach, ktoré riadia a usmerňujú.Nebude na úžitok organizovať a zdôvodňovať akékoľvek petície. Je nebezpečné podliehať davovým emóciám,lebo v tejto situácii nahrávajú protištátnej opozícii a jej zámerom. Účelné bude s účastnou podporou maximalizovať úsilie zodpovedných orgánov a sústrediť i pozornosť verejnosti na vypátranie vraha, odhalenie jeho pomáhačov a objednávateľov vraždy pána Kuciaka a jeho priateľky a nevychádzať v ústrety pokryteckým manipulátorom a politickým parazitom. Sú to pochybné ľudské charaktery, ktoré zneužívajú tragickú udalosť ako príležitosť na vlastný prospech. Oni, okrem deštrukcie vládnej moci nie sú schopní ponúknuť občanovi nič iné len stres, škodu, útlak a neistú budúcnosť, ak sa nedajbože k moci dostanú. Ak sa im podarí vyvolať taký stav na uliciach, že donútia aktuálnu vládu odstúpiť, čo myslíte že bude na rade? Kto bude novým predstaviteľom moci v ich rukách? 

Kiska v hlavnej úlohe

Moc sa dostane do rúk nášho, istým zahraničím oceňovaného a celým národom vrelomilovaného pána prezidenta, ktorý pri svojich štátnických kvalitách s úľavou odovzdá právomoci kabinetu napojenému na bohviekoho a začne merať zásluhy nie od buka po buka, ale od hviezdičky po hviezdu. Neumožňujme im tak ľahko napĺňať ich vražedné snahy. Rozumnejší postup tu nie je namáhavý. Stačí iba dať priestor na pokojnú, kontrolovanú prácu odborníkom. Nesadajme na lep emócie burcujúcich papagájov,nastrčených zahraničnými vlastníkmi našich masmédií a ich šéfstvom. Uškodíme len sami sebe, nášmu štátu, nášmu národu a jeho žičlivcom. Počnúc testujúcim prípadom Hedvigy Malinovej, má nielen ministerstvo vnútra, ale aj celá novinárska komunita a na jej informácie odkázaná verejnosť, početné skúsenosti s politizáciou skutočných aj domnelých trestných činov. Skúsenosti potvrdzujú, že bude užitočné dať vláde a jej orgánom priestor plne sa sústrediť na dôsledné vyšetrenie zatiaľ dvojnásobnej vraždy,ktorá môže byť svojimi následkami smerovaná proti demokracii, voľnostia slobode slova v SR. Zvažujme starostlivo svoj postoj k vyvolávaniunapätia v spoločnosti a pokusom stupňovať protivládne smerované emóciea zaťahovanie občanov do aktivít, ktoré na dosiahnutie skutočného cieľa, totiž na dôsledné vyšetrenie dvojnásobnej vraždy, nie sú potrebné. Davové emócie už v politike napáchali priveľa zla, aby zostali nepovšimnuté. Preto sa od nich racionálni politici snažia dištancovať. Ale možné zisky z nich sú príliš lákavé na to, aby sa ich nezodpovední manipulátori a dobrodruhovia vzdali. 

Zneužívanie verejnosti

Metóda riadenia štátu prostredníctvom vyvolávania škandálov, nie je tá najšťastnejšia cesta vytvárania vhodných podmienok na život občanov. Skôr by sa dalo povedať, že prostredníctvomnásledných opatrení usiluje o obmedzenieslobody občanov a vnucuje im cudziu vôľu, podľa ktorej majú žiť. Prosím zvažujte teraz svoju účasť na protestných zhromaždeniach. Celá novinárska obec by mala usmerňovať pozornosť verejnosti na hľadanie vraha nevinných obetí, nie podnecovať vytváranie chaosu, v ktorom sa mu bude ľahšie unikať. Prosím našu národnú inteligenciu, väčšinou povestnú svojou opatrnosťou pri vyjadrovaní vlastnej mienky, rozoznávajúcu však veľmi dobre zákulisné protinárodné ciele najatých hráčov, hovorte, ináč podporíte nástup zla. Aj cirkevné inštitúcie by mohli pomôcť ľuďom sústrediť sa na rozoznanie pravdy a podporiť konštruktívne myslenie. Je žiaduce odmietnuť politizáciu vraždy a deštrukciu štátnej moci. Opačným postupom bude nehodným ľuďom postupne odovzdávaný mandát na rozhodovanie o našej budúcnosti. Ich kľúčovou metódou je zneužívanie príležitostí a preto tvrdím, že zneužijú aj postoj im naklonenej verejnosti, o ktorej pozornosť tak usilujú. 

(Autor textu generálmajor v. v. Emil Vestenický je podpresedom politickej strany Práca slovenského národa, www.psn.sk)

 

 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.