RTVS OPÚŠŤA ZNÁMY MODERÁTOR MIRO FRINDT

RTVS opúšťa známy moderátor a bývalý šéf televízneho spravodajstva Miro Frindt. Vo verejnoprávnej televízii končí po 25 rokoch. Frindt patrí medzi otvorených kritikov snáh Ficovej vlády o zmeny v RTVS. Nie, nebolo to ľahké rozhodovanie, nebudem machrovať, že opúšťam televíziu rád. Keby toto bolo silné verejnoprávne médium vo vyspelej demokracii, so svojimi skúsenosťami a v tomto veku by som bol na vrchole kariéry, napísal na sociálnej sieti.

Foto SITA/Tomas Halasz.
Dátum 13.06.2024

RTVS opúšťa známy moderátor a bývalý šéf televízneho spravodajstva Miro Frindt. Vo verejnoprávnej televízii končí po 25 rokoch. Frindt patrí medzi otvorených kritikov snáh Ficovej vlády o zmeny v RTVS. „Nie, nebolo to ľahké rozhodovanie, nebudem machrovať, že opúšťam televíziu rád. Keby toto bolo silné verejnoprávne médium vo vyspelej demokracii, so svojimi skúsenosťami a v tomto veku by som bol na vrchole kariéry. Žiaľ, u nás to tak nie je. Musím sa zariadiť inak,“ napísal na sociálnej sieti.

Posledný júnový deň bude jeho posledným dňom vo verejnoprávnom médiu. RTVS ho podľa jeho slov veľa naučila. „Venoval som jej 25 rokov života, v Mlynskej doline som zošedivel. Verím, že som niečo odovzdal aj vám – televíznym divákom,“ uviedol. Kolegom v RTVS želá všetko dobré, veľa trpezlivosti a síl. „Nedajte sa klamať starosvetskými poučkami o vyvažovaní, dajú sa veľmi ľahko politicky zneužiť. Spravodajstvo dnes funguje inak,“ naznačil Frindt.

Pre portál omediach.sk povedal, že od januára nie je v žiadnych spravodajských prémiových formátoch RTVS. „Nebudem sa pýtať manažérky televízneho spravodajstva prečo. Mali sme už na začiatku rozdielne pohľady na reláciu Interview, ktorú moderujem,“ uviedol. Mira Frindta na sociálnej sieti podporila aj dramaturgička, textárka a bývalá poslankyňa Národnej rady SR Monika Kozelová. „Mladší kolegovia sa pýtajú, prečo odchádzaš. No lebo… Aj mňa už poslali. Niekoľkokrát. A vždy to bolo o zmene politického vedenia krajiny. A keď si spomeniem na tie dôvody… to len bolo niečo!

Vraj “Detská tvorba nie je v centre záujmu RTVS”,“ uviedla a dodala, že na ňu to skúšali rôzne. Napríklad ju nútili podpísať absolútne nadhodnotenú zmluvu až o takú sumu, že to bolo „na basu.“ „A viazala sa k eventu Róberta Fica, Širokého a Smeru. Nepodpísala som ju. A tak to spravili inak. Šikovné,“ napísala. Na záver dodala, že bojovať za pravdu nikdy nebolo jednoduché a Miro Frindt ten boj ustál so cťou.

„Obaja milujeme RTVS. Verejnoprávnu. Nie štátnu, nie politickú. Snáď sa tam raz vrátime,“ uzavrela. V pondelok sa zhruba 150 zamestnancov a spolupracovníkov RTVS zúčastnilo na prvom výstražnom štrajku. Protestujú proti návrhu zákona z dielne SNS, ktorý zásadným spôsobom mení celú RTVS.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.