RUSI ROZŠIRUJÚ ZOZNAM ĽUDÍ, KTORÍ MAJÚ ZÁKAZ VSTUPU DO KRAJINY

Ide o recipročný zoznam, počet ľudí na zozname je rovnaký, ako je počet jeho zástupcov na zozname EÚ.

Foto archív
Dátum 24.09.2020

Rusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu na jeho územie. Moskva tak podľa svojich slov reaguje na agresívne konanie Európskej únie (EÚ), informuje agentúra AFP. Ruské ministerstvo zahraničia v stanovisku nekonkretizovalo, na aké konkrétne „nepriateľské kroky“ voči Rusku a jeho občanom reaguje sankciami. Vzťahy Ruska s európskymi štátmi sa však zhoršili po tom, čo Nemecko a Francúzsko uviedli, že ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného otrávili nervovoparalytickou látkou typu novičok.

Ministerstvo vyhlásilo, že rozširuje „recipročný zoznam zástupcov krajín a inštitúcií EÚ, ktoré majú zákaz vstupu na ruské územie“. Počet na zozname je podľa neho rovnaký, ako je počet jeho zástupcov na zozname EÚ.

„EÚ pokračuje v rozširovaní svojich sankčných nástrojov a uplatňuje ich na základe neopodstatnených a niekedy absurdných zámienok. Opakovane sme EÚ varovali pred zhubnosťou takéhoto prístupu,“ vyjadril sa rezort s tým, že ak bude Brusel pokračovať vo svojej „konfrontačnej“ politike, Moskva si vyhradzuje právo konať ďalej.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.