RUSI ŽIADAJÚ OD ŠÚKL OSPRAVEDLNENIE

Štátny ústav pre kontrolu liečiv tvrdil, že vlastnosti ruskej vakcíny dodávanej na Slovensko nezodpovedajú vakcíne, ktorej testovanie bolo zverejnené vo vedeckom časopise The Lancet v Londýne.

Foto sita/alexANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 15.05.2021

Ruský priamy investičný fond (RFPI), ktorý má na starosti predaj a marketing vakcíny Sputnik V v zahraničí, požiadal slovenský Štátny ústav kontroly liečiv (ŠÚKL) o ospravedlnenie za zavádzajúce informácie o ruskej očkovacej látke. „Žiadame slovenského regulátora ŠÚKL, aby vydal verejné ospravedlnenie za šírenie nesprávnych informácii o Sputniku V,“ uvádza sa na Twitteri RFPI. Informovala o tom Maďarská tlačová agentúra a zverejnil ju portál Infostart.hu.

Oznámenie pripomínalo, že slovenské ministerstvo zdravotníctva potvrdilo spoľahlivosť vakcíny Sputnik V po testovaní vakcíny v maďarskom laboratóriu certifikovanom Európskou úniou. Slovenský úrad predtým tvrdil, že vlastnosti ruskej vakcíny dodávanej na Slovensko nezodpovedajú vakcíne, ktorej testovanie bolo zverejnené vo vedeckom časopise The Lancet v Londýne. RFPI poukázala na to, že slovenské laboratórium, ktoré vakcínu pôvodne testovalo, nemalo potrebnú certifikáciu EÚ.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.