RUSI ŽIADAJÚ VRÁTENIE VŠETKÝCH 200-TISÍC KUSOV VAKCÍNY SPUTNIK

Oficiálny účet vakcíny Sputnik V na Twitteri informoval, že Rusko chce vakcínu predať iným krajinám. Igor Matovič dnes odletel do Moskvy urovnať spory, ktoré nastali medzi slovenskou a ruskou stranou. 

Foto TASR/AP
Dátum 08.04.2021

6. apríla 2021 požiadal Ruský investičný fond Slovensko, aby vrátilo vakcíny Sputnik V naspäť do Ruska. Dôvodom sú viaceré porušenia dohody ich dovozu. Ako informoval Denník N, porušilo Slovensko dohodu aj v tom, že testovalo Sputnik V v laboratóriu, ktoré nie je sieťou oficiálnych laborátorií EÚ.

Oficiálny účet vakcíny Sputnik V na Twitteri informoval, že Rusko chce vakcínu predať iným krajinám. Igor Matovič dnes odletel do Moskvy urovnať spory, ktoré nastali medzi slovenskou a ruskou stranou. Presné dôvody jeho cesty zatiaľ nie sú známe. Informovať má o nich zajtra, v piatok 9. apríla, na tlačovej besede na ministerstve financií. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.