RUSKÉ VZDUŠNO-KOZMICKÉ SILY DOSTANÚ ÚTOČNÉ DRONY DLHÉHO DOLETU V ROKU 2021

Na budúci rok vojaci začnú dostávať viacúčelové bezpilotné lietadlá s dlhým doletom, ktoré sú schopné vykonávať nielen vzdušný prieskum, ale aj útoky na nepriateľské zariadenia vysokopresnými strelami.

Foto Youtube
Dátum 12.08.2020

MOSKVA 12. augusta (TASR/extraplus.sk) - Bezpilotné útočné lietadlá, schopné zasiahnuť nepriateľské pozície vysokopresnými strelami, vstúpia do služby Vzdušno-kozmických síl Ruskej federácie (VKS) na budúci rok. Oznámil to zástupca hlavného veliteľa VKS Sergej Dronov, ktorého v stredu citovala tlačová agentúra TASS."Na budúci rok vojaci začnú dostávať viacúčelové bezpilotné lietadlá s dlhým doletom, ktoré sú schopné vykonávať nielen vzdušný prieskum, ale aj útoky na nepriateľské zariadenia vysokopresnými strelami," povedal Dronov v rozhovore pre noviny Krasnaja zvezda.Podľa jeho vyjadrenia majú ruské sily momentálne k dispozícii iba bezpilotné lietadlá krátkeho a stredného doletu."Účinnosť bezpilotného letectva sa potvrdila počas špeciálnych operácií v Sýrii. Použitie týchto strojov zabezpečilo vysokopresné zasiahnutie ilegálnych ozbrojených skupín," dodal Dronov s tým, že rozsiahle využitie útočných dronov prispeje k zníženiu strát v radoch vojska.Letka bezpilotných lietadiel sa používa na riešenie širokej škály úloh - prieskum, útok, transport a iné -, ako aj na posilnenie kapacít lietadiel s ľudskou posádkou alebo v situáciách, keď je použitie posádkových lietadiel obmedzené či menej účinné. Ruský ťažký bojový dron Ochotnik (Lovec), vyvinutý leteckou spoločnosťou Suchoj, uskutočnil svoj prvý let v auguste 2019. Ochotnik je vybavený technológiou stealth a má podobu samokrídla. Jeho maximálna vzletová hmotnosť je 20 ton, pričom prúdový motor mu zabezpečuje rýchlosť 1000 kilometrov za hodinu.Podľa údajov poskytnutých ruským ministerstvom obrany je tento dron schopný vykonávať elektro-optický, radarový a iný prieskum.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.