RUSKÍ KOMUNISTI CHCÚ PRESKÚMAŤ, ČI ZA SMRŤ STALINA NEBOL ZODPOVEDNÝ ZÁPAD

Komunistická strana Ruskej federácie požiadala tamojšiu Federálnu bezpečnostnú službu a ruskú generálnu prokuratúru, aby vyšetrili možnú účasť západných spravodajských služieb na smrti Josifa Stalina.

Foto SITA/AP
Dátum 05.03.2024

Komunistická strana Ruskej federácie (KPRF) požiadala tamojšiu Federálnu bezpečnostnú službu (FSB) a ruskú generálnu prokuratúru, aby vyšetrili možnú účasť západných spravodajských služieb na smrti Josifa Stalina. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na predsedu KPRF Sergeja Malinkoviča a ruské médiá.

„Pri príležitosti 71. výročia Stalinovej smrti sa strana obrátila na ruskú generálnu prokuratúru a FSB, aby preverili možnú účasť západných spravodajských služieb na smrti Josifa Stalina, keďže mnohé svedectvá Stalinových súčasníkov hovoria o možnej otrave vodcu sovietskych národov agentmi pod západným vplyvom,“ uviedol Malinkovič.

Komunisti plánujú 5. marca v Moskve položiť kvety aj k buste Stalina, ktorý v 20. storočí zorganizoval sériu masového vyvražďovania. Stalin, ktorý sa narodil v gruzínskom meste Gori ako Josif Vissarionovič Džugašvili, patril medzi najkrutejších vládcov v dejinách ľudstva. Tvrdou rukou vládol takmer 30 rokov až do svojej smrti v roku 1953. Podľa niektorých historikov bol líder zväzu s pseudonymom Muž z ocele zodpovedný za väčší počet mŕtvych Sovietov, ako si vyžiadala druhá svetová vojna.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.