RUSKO-INDICKÉ MANÉVRE

Vojenské cvičenie Indra-2017 sa bude konať od 19. do 29. októbra vo vojenskej oblasti na východe Ruska

Foto archív
Dátum 18.10.2017

NAÍ DILLÍ 18. októbra (TASR/Extra plus) - India a Rusko zorganizujú po prvý raz spoločné vojenské cvičenie svojich pozemných, námorných a leteckých zložiek. Obe krajiny uskutočňujú každoročné spoločné námorné cvičenia, ale manévre všetkých vojenských zložiek sa budú konať prvýkrát.

Vojenské cvičenie Indra-2017, nazvané po hinduistickom bohu hromu a dažďa, sa bude konať od 19. do 29. októbra vo vojenskej oblasti na východe Ruska. Vyhlásilo to indické ministerstvo obrany bez uvedenia presnej lokácie cvičení. Názov cvičenia je zároveň aj skratkou oboch krajín. Tieto manévre "poskytnú príležitosť ozbrojeným silám oboch krajín cvičiť v medzinárodných protiteroristických operáciách zameraných na všetky tri vojenské zložky". Uviedol to šéf integrovaného štábu ozbrojených zložiek Indie Satiš Dua. 

Indický kontingent bude pozostávať z 350 vojakov, 80 príslušníkov letectva, dvoch lietadiel a fregaty. Rusko na manévre vyšle tisíc vojakov. Vojenské cvičenie sa okrem iného zameria aj na súčinnosť oboch armád a zriadenie spoločných veliteľských a kontrolných štruktúr, dodalo indické ministerstvo obrany. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.