RUSKO: NECHCEME ROZPÚTAŤ VOJNU S UKRAJINOU

Vyšetrovacie orgány Doneckej ľudovej republiky klasifikovali smrť dieťaťa v obci Alexandrovskoje pri ostreľovaní zo strany ukrajinských vojakov ako teroristický útok.

Foto TASR/AP
Dátum 12.04.2021

Nikto nemieni rozpútať vojnu s Ukrajinou, nikto nepredpokladá možnosť tejto vojny, vyhlásil tlačový tajomník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov. "Samozrejme, že nikto nemieni smerovať k vojne, nikto vôbec neuznáva možnosť tejto vojny," povedal v éteri televízie Rossija 1 v relácii Moskva. Kremeľ. Putin. Peskov zdôraznil, že "nikto takisto nepredpokladá možnosť občianskej vojny na Ukrajine".

Vyšetrovacie orgány neuznanej Doneckej ľudovej republiky klasifikovali smrť dieťaťa v obci Alexandrovskoje pri ostreľovaní zo strany ukrajinských vojakov ako teroristický útok a bolo začaté trestné stíhanie. Vyhlásila to hlava republiky Denis Pušilin v rozhovore pre televíziu Rossija 1. "Dieťa zomrelo, podľa predbežných výsledkov vyšetrovania, v dôsledku toho, že bezpilotné lietajúci stroj zhodil na obytnú štvrť neidentifikované výbušné zariadenie," spresnil.

Pozorovatelia z misie OBSE predtým takisto nedokázali zistiť druh munície. Podľa ich hodnotenia boli škody v mieste mimoriadnej udalosti spôsobené úlomkami spadnutého stroja. Ľudová milície DLR informovala minulý týždeň o útoku ukrajinského drona vybaveného podomácky vyrobeným výbušným zariadeniam na obytnú štvrť v Alexandrovskom. Zomrelo päťročné dieťa, jeho 67-ročná babička sa dostala do nemocnice.

Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov povedal v komentári k incidentu, že Kremeľ nemá potvrdené informácie o smrti dieťaťa. Hovorca Kremľa je pritom presvedčený, že "nie sú dôvody" pre pochybnosti o informáciách z DLR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.