RUSKO PRE SLOVÁKOV OTVORILO SVOJE BRÁNY

Slovenská republika bola zaradená medzi krajiny, ktorých občania môžu do Ruskej federácie vstupovať bez ohľadu na účel cesty. 

Foto sita/ap
Dátum 28.09.2021

Slovenská republika bola zaradená medzi krajiny, ktorých občania môžu do Ruskej federácie vstupovať bez ohľadu na účel cesty. Na občanov SR sa už totiž nevzťahujú obmedzenia na prijímanie dokladov, vybavovanie a vydávanie víz do Ruska. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Pri vstupe do Ruska je potrebný negatívny výsledok PCR testu v anglickom alebo ruskom jazyku, ktorý nie je starší ako tri dni. Toto potvrdenie je vhodné mať aj vytlačené a táto povinnosť platí pre všetkých cudzincov vrátane diplomatov. „Test je nutné predložiť pri vstupe do lietadla smerujúceho do Ruska, rovnako aj pri tranzite, alebo na ruskej hranici,“ uvádza rezort diplomacie na svojom webe.

Cudzinci smerujúci do Ruska za prácou musia podstúpiť 14-dňovú karanténu. Výnimka z testov pre zaočkované osoby alebo pre tie, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali, sa neuplatňuje.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.