RUSKO USKUTOČŇUJE VOJENSKÉ CVIČENIE V ČIERNOM MORI

Ruská Čiernomorská flotila v sobotu oznámila, že cvičenie zahŕňa simulované raketové a bombardovacie útoky proti nepriateľským plavidlám.

Foto SITA/AP
Dátum 03.07.2021

Viac než desať ruských bojových stíhačiek a bombardovacích lietadiel sa zúčastnilo na vojenskom cvičení v oblasti Čierneho mora. Manévre sa konajú v čase, keď v danej oblasti uskutočňujú vojenské cvičenie aj sily Ukrajiny, Spojených štátov a ďalších členských krajín NATO. Ruská Čiernomorská flotila v sobotu oznámila, že cvičenie zahŕňa simulované raketové a bombardovacie útoky proti nepriateľským plavidlám. Súčasťou manévrov bolo aj zapojenie bojových stíhačiek typu Su-30MKK a Su-17, ako aj ruských vojenských lodí, informuje tlačová agentúra DPA.

Ministerstvo obrany v Moskve oznámilo, že monitoruje západné námorné manévre s názvom "Morský vánok" a odpovedá na hrozby. Rusko až do októbra uzatvorilo pre tranzit viacero oblastí v Čiernom mori vrátane zóny nachádzajúcej sa neďaleko Krymského polostrova, ktorý anektovalo v roku 2014. Moskva vníma cvičenie "Morský vánok", ktoré zahŕňa sily z vyše 30 krajín, ako provokáciu zo strany Washingtonu, píše DPA. Počas týchto manévrov došlo v danej oblasti už k niekoľkým blízkym vojenským stretnutiam síl Ruska a Severoatlantickej aliancie.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.