RYANAIR MENÍ PRAVIDLÁ

Aj príručná batožina poputuje do podpalubia

Foto archív
Dátum 12.01.2018

BRATISLAVA 12. januára (TASR/Extra plus) - Od pondelka 15. januára mení letecká spoločnosť Ryanair podmienky prepravy príručných batožín. "Väčšia príručná batožina cestujúceho už bude prepravená v podpalubí, na palube bude povolený len druhý menší kus batožiny, napríklad kabelka," priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Iba cestujúci, ktorí si podľa jej slov kúpia prioritný nástup, si budú môcť väčšiu príručnú batožinu ako kufor, cestovnú tašku či väčší batoh vziať so sebou aj na palubu lietadla. "Pravidlá o zakázaných predmetoch a limity na tekutiny sa vzťahujú na obe príručné batožiny,"upozornila Ševčíková.

Aj naďalej teda platí, že cestujúci môžu bezplatne prepraviť Ryanairom dva kusy príručnej batožiny. A to jeden kus malej príručnej batožiny s rozmermi maximálne 35 x 20 x 20 centimetrov, čo môže byť dámska kabelka, pánska taška, notebook alebo igelitka. K tomu jeden kus väčšej príručnej batožiny, teda väčší kufor na kolieskach s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 20 centimetrov, väčšiu cestovnú tašku či batoh.

"Avšak na palubu si budú môcť vziať dva kusy batožiny len tí cestujúci, ktorí si zaplatia prioritný nástup," dodala Ševčíková. Ryanair zároveň podľa jej slov znižuje poplatok za podanú batožinu a zároveň zvyšuje jej hmotnosť z 15 kilogramov na 20 kilogramov.

Podľa leteckej spoločnosti takéto opatrenie odstráni zdržania pri nástupe do lietadla, čo spôsobovalo meškanie. "Keďže máme lety plne obsadené, nemáme dostatok priestoru na palubách lietadiel pre také množstvo batožín na kolieskach. Z tohto dôvodu žiadame cestujúcich, ktorí si nezakúpili prioritný nástup, aby umiestnili svoju väčšiu príručnú batožinu do podpalubia, zadarmo," uviedol Kenny Jacobs zo spoločnosti Ryanair.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.