RYANAIR VYŠETRUJÚ PRE REKLAMU ZAOČKUJ SA A CESTUJ

Niektorí spotrebitelia namietali, že je zavádzajúce naznačovať, že vakcína bude v populácii distribuovaná do jari a cestovné obmedzenia budú minulosťou.

Foto ARCHÍV
Dátum 05.01.2021

Britský úrad pre dozor nad reklamným trhom začal prešetrovanie reklamy nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair po tom, ako dostal 1 600 sťažností na slogan naznačujúci, že spotrebitelia by sa mali "zaočkovať a cestovať". Podľa úradu niektorí spotrebitelia namietali, že je zavádzajúce naznačovať, že vakcína bude v populácii distribuovaná do jari a cestovné obmedzenia budú minulosťou. Iní tvrdili, že reklamu vnímajú ako trivializáciu vplyvu pandémie na spoločnosť.

Británia v pondelok zintenzívnila svoj vakcinačný program a ako prvá krajina začala používať očkovaciu látku farmaceutickej firmy AstraZeneca a Oxfordskej univerzity. Nie je však jasné, ako rýchlo môže byť krajina zaočkovaná.

Letecká firma Ryanair uviedla, že reklama je z vecného hľadiska presná, keďže vo Veľkej Británii boli na používanie schválené dve vakcíny. Zároveň potvrdila, že rezervácie leteniek sa môžu meniť bez poplatku. "Niektorí kritici sa chcú sťažovať len preto, aby si ich niekto všimol, keď je jasné, že vakcíny budú znamenať ukončenie cestovných obmedzení v polovici roku 2021," uviedla nízkonákladová letecká firma vo vyhlásení.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.