RYBNÍČEK JE PRIPRAVENÝ DO ROKU 2026 VYČERPAŤ 34 MILIÓNOV EUR Z EÚ

Na Remišovú apelovali, aby s ministrom dopravy riešila presun finančných prostriedkov na Slovenskú správu ciest v súvislosti s vyhotovením štúdie uskutočniteľnosti na preložku cesty I/61 v centre mesta povedal Rybníček. 

Foto TASR
Dátum 28.07.2020

TRENČÍN 28. júla (TASR/extraplus.sk) – Mesto Trenčín je absolútne pripravené na čerpanie eurofondov na integrovanú územnú stratégiu v tomto i nasledujúcom programovacom období. Po stretnutí s podpredsedníčkou vlády a ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronikou Remišovou (Za ľudí) to povedal trenčiansky primátor Richard Rybníček.

„Vicepremiérke sme predstavili projekt integrovaného územného rozvoja, konkrétne projekt Trenčín si TY (prepojenie nábrežia Váhu s centrom mesta - pozn. TASR) a pripravenosť na čerpanie eurofondov či už z aktuálneho alebo toho budúceho programovacieho obdobia. Dali sme jasný príklad, že Trenčín je v tejto chvíli absolútne pripravený na čerpanie peňazí na integrovanú územnú stratégiu alebo udržateľný mestský rozvoj,“ skonštatoval Rybníček. Ako dodal, na vicepremiérku apelovali, aby s ministrom dopravy riešila presun finančných prostriedkov na Slovenskú správu ciest v súvislosti s vyhotovením štúdie uskutočniteľnosti na preložku cesty I/61 v centre mesta. 

„Preložka je pre celý integrovaný územný rozvoj Trenčína absolútne dôležitá. Pripraviť a zrealizovať by ju malo ministerstvo dopravy prostredníctvom Slovenskej správy ciest a ďalšie investície ako revitalizácie ulíc, výstavbu mosta do Orechového a ďalšie by dokázalo vyfinancovať mesto z eurofondov,“ zdôraznil trenčiansky primátor s tým, že ďalšie investície bude mesto riešiť s Trenčianskym samosprávnym krajom.

Podľa Rybníčka sa bude dať preložka cesty I/61 realizovať až v roku 2027. Na prípravu bude treba asi tri milióny eur, samotná preložka bude stáť okolo 70 miliónov eur plus ďalších 35 miliónov eur by malo ísť na rekonštrukciu starého cestného mosta cez Váh.
„Na to, aby sme dokázali urobiť množstvo investícií, ktoré máme pripravené na toto a budúce programovacie obdobie, bude okrem nákladov štátu na preložku treba 25 až 34 miliónov eur, ktoré by sme mali vyčerpať do roku 2026,“ uzavrel Rybníček.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.