S KVIETIKOM V KAUZE DOBYTKÁR JE OBVINENÝCH 19 OSÔB

NAKA doposiaľ v akcii Dobytkár zaznamenala úplatky vo výške desať miliónov eur, dnes oznámila, že v akcii Dobytkár sa našli ďalšie úplatky, predstavujú sumu 1.840.000 eur 

Foto TASR/Martin Baumann
Dátum 26.05.2020

BRATISLAVA 26. mája (TASR/extraplus.sk) – V akcii Dobytkár sa našli ďalšie úplatky. V tomto prípade predstavujú prípadné prijaté úplatky sumu vo výške 1.840.000 eur. Na sociálnej sieti o tom informovala polícia. Doteraz bolo vo veci obvinených 19 fyzických a päť právnických osôb z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Väzobne je stíhaných šesť osôb. Zdokumentovaná výška úplatkov má približnú hodnotu desať miliónov eur. Počas akcie Dobytkár zadržala NAKA v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) PPZ v rámci akcie Dobytkár rozšíril obvinenie proti fyzickým osobám Ľ. P., Ľ. K., Ľ. K., M. K., V. M. a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti," uviedla polícia. Dodala, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vo veci v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie.

Podľa zistení polície viaceré projekty žiadateľov o eurofondy prešli práve vďaka úplatkom. Polícia prehľadala aj luxusný päťhviezdičkový hotel Albrecht, ktorý patrí Slavii Capital a Kvietikovcom. Hotel Albrecht je známy najmä tým, že sa v ňom stretávajú politici z koalície i opozície. Je verejným tajomstvom, že táto finančná skupina si na ministerstvách dosadzovala priamo najvyšších predstaviteľov. V tejto súvislosti sa spája meno bývalého ministra Petra Plavčana vďaka, ktorému prúdili eurofondy z Ministerstva školstva SR práve Slavii Capital. Plavčan ako nominant SNS pod vedením Andreja po prevalení kauzy musel z ministerského postu odísť. V médiách sa neraz uvádzalo, že Andrej Danko je priamo predĺženou rukou finančnej skupiny Slavia Capital a priateľom mladého Martina Kvietika.  

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.