S PÁPEŽOM SA BUDÚ MÔCŤ STRETNÚŤ LEN ZAOČKOVANÍ

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vyhlásil, že na veľkolepej udalosti, kedy pápež František navštívi Slovensko sa budú môcť zúčastniť len ľudia, ktorí bude v tom čase plne zaočkovaní. 

Foto sita/ap
Dátum 20.07.2021

Tohtoročná návšteva pápeža Františka na Slovensku bude udalosť, na ktorej vláde plánuje povoliť účasť vysoko nad rámec platných opatrení. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský však vyhlásil, že podmienkou účasti na tejto veľkolepej udalosti bude plná zaočkovanosť.  Pri dvojdávkovej vakcíne sú to minimálne dva týždne po druhej dávke, pri jednodávkovej vakcíne sú to tri týždne.

Pápež František navštívi Slovensko od 12. do 15. septembra 2021. On sám je zaočkovaný od januára a veriacich vyzýva, aby tak spravili tiež. Navštíviť by mal Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín, kde bude slúžiť bohoslužby a stretávať sa s veriacimi.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.