SABAKA PO KRITIKE KONEČNE PRIZNAL, ŽE OČKOVANÍ SA MÔŽU NAKAZIŤ AJ PRENÁŠAŤ VÍRUS

Na internete dnes viac ako kedysi koluje video lekára Petra Sabaku, v ktorom tvrdí, že zaočkovaní sú chránení a neprenášajú Covid-19, preto ani nemusia nosiť rúško. Pod tlakom kritiky Sabaka konečne verejne priznal, že to tak nie je. Vyhovára sa síce na iné epidemické okolnosti v čase vzniku videa, tie však možno od lekára infektológa považovať za veľmi slabý argument. 

Foto MZ SR
Dátum 03.12.2021

Na internete dnes viac ako kedysi koluje video lekára Petra Sabaku, v ktorom tvrdí, že zaočkovaní sú chránení a neprenášajú Covid-19, preto ani nemusia nosiť rúško. Pod tlakom kritiky Sabaka konečne verejne priznal, že to tak nie je. Vyhovára sa síce na iné epidemické okolnosti v čase vzniku videa, tie však možno od lekára infektológa považovať za veľmi slabý argument. 

Sabaka svoje argumenty zverejnil v komentári pod statusom predsedu ŽIVOT-NS Tomáša Tarabu, ktorý za niekdajšie vyjadrenia lekára tiež kritizoval. Sabaka Tarabu dokonca žiada o ospravedlnenie. V komentári sa píše: 

Pán Taraba. K téme infekčnosti zaočkovaných v relacii Na telo som sa vyjadroval v čase, kedy bol na Slovensku dominantný alfa variant koronavírusu pri ktorom platilo to čo som povedal. Pri delta variante (ktorý sa objavil neskôr) žiaľ platí, že aj očkovaní sa môžu nakaziť a aj prenášať vírus, hoci v menšej miere ako neočkovaní. Ak chcete overte si to u virológov, pripadne vo vedeckej literatúre z ktorej bezpochyby pri formovaní vaších názorov čerpáte. Nasledne by ste sa ako cestný chlap (ktorým isto ste) mohli ospravedlniť.

ČÍTAJTE TIEŽ: BUDE POTRESTANÝ AJ SABAKA? VEĎ KLAMAL, ŽE ZAOČKOVANÍ SÚ CHRÁNENÍ A COVID NEPRENÁŠAJÚ

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.