SALVINI OZNAČIL MACRONA ZA NEBEZPEČENSTVO PRE EURÓPU

Matteo Salvini, Taliansky vicepremiér: Myslím si, že prezident Macron so svojimi slovami predstavuje nebezpečenstvo pre našu krajinu a náš kontinent. Prezident Macron je vojnový štváč. Nechcem zanechať našim deťom kontinent pripravený vstúpiť do tretej svetovej vojny.

Foto SITA/AP
Dátum 24.03.2024

Taliansky vicepremiér Matteo Salvini obvinil v sobotu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona z toho, že ohrozuje Európu, keď odmieta vylúčiť vyslanie západných pozemných jednotiek na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe servisu agentúry AFP.

Salvini z koaličnej strany Liga sa vyjadril na stretnutí v Ríme, na ktorom pravicoví a nacionalistickí lídri hovorili o posilnení podpory pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu (EP).
Macronovo tvrdenie o možnom vyslaní západných vojakov na Ukrajinu bolo "krajne nebezpečné, prehnané a nevyvážené", povedal Salvini na podujatí organizovanom politickou skupinou v EP Identita a demokracia.

"Myslím si, že prezident Macron so svojimi slovami predstavuje nebezpečenstvo pre našu krajinu a náš kontinent," vyhlásil Salvini vo vystúpení, v ktorom zdôrazňoval najmä konzervatívne rodinné hodnoty. Francúzskeho prezidenta označil za vojnového štváča a dodal, že "nechce zanechať našim deťom kontinent pripravený vstúpiť do tretej svetovej vojny". Macronove vyjadrenia z februára, v ktorých odmietol vylúčiť nasadenie pozemných jednotiek na Ukrajine, podnietili odmerané reakcie z Berlína a ďalších európskych metropol, dopĺňa AFP.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.