SALVINI ZVOLÁVA NA 2. JÚNA MASOVÚ DEMONŠTRÁCIU - ZA HRDÉ TALIANSKO

Salviniho mítingu budú pravdepodobne dominovať výzvy na väčšiu pomoc a daňovú úľavu pre podniky zasiahnuté koronavírusovou krízou, ako aj kritika vlády talianskeho premiéra Giuseppeho Conteho.

Foto FACEBOOK
Dátum 16.05.2020

RÍM 16. mája (TASR/extraplus.sk) - Líder talianskej pravice Matteo Salvini v piatok ohlásil míting svojej strany Liga Severu, ktorý sa uskutoční 2. júna v Ríme. Pôjde o prvé politické masové zhromaždenie v Taliansku v postkoronavírusovej fáze tzv. lockdownu, informovala tlačová agentúra DPA.

"Druhého júna v Ríme - Reštartujme sa spoločne - za hrdé Taliansko", hlása transparent Ligy Severu. Zároveň sľubuje, že podujatie sa uskutoční "v úplnom bezpečí". Na transparente je zobrazený Salvini na pozadí rímskeho námestia Piazza Venezia, avšak hovorca strany uviedol, že lokalita mítingu ešte nie je stanovená. Piazza Venezia je miestom, kde bývalý taliansky fašistický diktátor Benito Mussolini zvykol rečniť k ľudu. Druhý jún pripadá na utorok, ale vtedy je v krajine štátny sviatok - Deň republiky. 

Salviniho mítingu budú pravdepodobne dominovať výzvy na väčšiu pomoc a daňovú úľavu pre podniky zasiahnuté koronavírusovou krízou, ako aj kritika vlády talianskeho premiéra Giuseppeho Conteho.

Masové zhromaždenia sú v Taliansku stále zakázané, ale očakáva sa, že opatrenia spojené s pandémiou COVID-19 sa v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov ešte viac zmiernia.

Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v Taliansku stúpol v piatok o 242. V predchádzajúci deň bolo úmrtí 262. Denný počet nových prípadov nákazy zase klesol na 789 oproti 992 prípadom zaznamenaným vo štvrtok.

Celkový počet mŕtvych od vypuknutia nákazy v Taliansku 21. februára je aktuálne 31.610, uviedol Úrad pre civilnú ochranu. Ide o tretí najvyšší počet úmrtí na svete po Spojených štátoch a Británii.
Obmedzenia slobody pohybu po krajine by malo Taliansko zrušiť od 3. júna, uvádza sa v návrhu dekrétu talianskej vlády. Tento návrh však môže byť v konečnej podobe ešte pozmenený. Reštrikcie na cestovanie v rámci jednotlivých talianskych regiónov by sa mali zrušiť k 18. máju.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.