SAS: OČKOVANÍ NIE SÚ PROBLÉM, NIE JE DÔVOD ICH OBMEDZOVAŤ

Strana Sloboda a Solidarita nepodporila sprísnenie protipandemických opatrení. Ako uviedol šéf strany Richard Sulík, nesúhlasia najmä s opatreniami pre zaočkovaných, keďže aktuálna pandémia je podľa neho už len pandémiou neočkovaných. 

Foto Facebook/Richard Sulík
Dátum 18.11.2021

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporila sprísnenie protipandemických opatrení. Po rokovaní vlády o tom informoval minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Dôvodom je fakt, že nové opatrenia obsahujú aj obmedzenia pre očkovaných a prekonaných. Týkajú sa pritom hromadných, ale napríklad aj športových podujatí či bohoslužieb. Ministri za stranu SaS sa na štvrtkovom hlasovaní nezúčastnili, respektíve sa zdržali.

Ako uviedol Sulík, situácia na Slovensku je kritická, aktuálna pandémia je však podľa neho pandémiou neočkovaných. Ak pritom štát občanom hovorí, že očkovanie prináša slobodu, nemôžu podľa neho súhlasiť s dokumentom, ktorý ich obmedzuje. S ostatnými opatreniami liberáli súhlasia. "Očkovaní nie sú problém. Nevidím zmysel v tom, aby sme očkovaných obmedzovali," uzavrel Sulík.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.