SCHOLZ: VŽDY MYSLÍME NA BEZPEČNOSŤ NEMECKA

Po prísľube dodať Ukrajine tanky Leopard 2 nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu občanov uisťoval, že jeho vláda pri svojich rozhodnutiach vždy zohľadňuje bezpečnosť Nemecka.

Foto sita/AP
Dátum 28.01.2023

Po prísľube dodať Ukrajine tanky Leopard 2 nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu občanov uisťoval, že jeho vláda pri svojich rozhodnutiach vždy zohľadňuje bezpečnosť Nemecka. TASR správu prevzala od agentúry DPA. "Vždy pôjde o konzultácie, zvažovanie a koordináciu. To je princíp, ktorý má táto vláda," povedal Scholz v pravidelnom sobotňajšom videopríhovore. 

"Rusku nesmie prejsť násilné presúvanie hraníc," zdôraznil spolkový kancelár. Ruské vojská vtrhli na Ukrajinu 24. februára 2022. Ukrajinská armáda sa už mesiace bráni proti stále novým vlnám útokov na východe krajiny. Scholz uviedol, že aj mnohí občania Nemecka si želajú, aby "vojna neprišla bližšie, aby si vláda a kancelár zachovali pevné nervy". 

"Presne to vám sľubujem," dodal. Nemecká vláda Ukrajine v stredu po dlhom váhaní prisľúbila dodať 14 tankov Leopard 2, ktoré má k dispozícii nemecká armáda. Dodávky tankov Kyjevu oznámili aj ďalšie krajiny ako USA, Británia či Poľsko. Scholz bol vzhľadom na dlhé zdráhanie v otázke bojových tankov terčom značnej kritiky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.