ŠÉF OSN GUTERRES: ĎAKUJEM RUSOM ZA SPUTNIK V!

António Guterres: Uvítali by sme uznanie vakcíny Sputnik V Svetovou zdravotníckou organizáciou. Veríme, že Sputnik V je tiež jedným z kľúčových prvkov, ktoré pomôžu vyriešiť problém očkovania.

Foto SITA/AP
Dátum 13.05.2021

Generálny tajomník OSN António Guterres po rokovaní s ruským ministrom zahraničných vecí poskytol svoje stanovisko k ruskej vakcíne Sputnik V. Guterres uviedol, že prebieha proces uznania ruskej vakcíny Sputnik V proti koronavírusu Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). „Samozrejme by sme uvítali uznanie vakcíny Sputnik V Svetovou zdravotníckou organizáciou. Viem, že takýto proces prebieha. Veľmi si vážime, že Ruská federácia poskytla príležitosť očkovať zamestnancov OSN vakcínou Sputnik V. To je veľmi dobré znamenie. Veríme, že Sputnik V je tiež jedným z kľúčových prvkov, ktoré pomôžu vyriešiť problém očkovania“, skonštatoval po rokovaní s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom v Moskve.

Guterres zopakoval, že je vďačný Rusku za vývoj vakcíny proti koronavírusy a za možnosť očkovania pracovníkov OSN ruským preparátom. „Ďakujem Rusku, pokiaľ ide o výskum a vývoj vakcíny proti koronavírusu, ako aj za poskytnutie získať vakcínu pre pracovníkov OSN“, povedal generálny tajomník OSN. Guterres už skôr naliehal na pracovníkov OSN v krajinách, kde bola schválená ruská vakcína Sputnik V, aby sa touto látkou očkovali. Za veľkú chybu označil politiku vakcinačného nacionalizmu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.