ŠÉF PFIZERU: VAKCÍNOU PROTI COVIDU SA BUDETE OČKOVAŤ KAŽDÝ ROK!

Viaceré charitatívne organizácie zaoberajúce sa globálnym zdravím považujú peniaze, ktoré spoločnosti Pfizer, BioNTech a Moderna zarábajú na pandémii, za nemorálne. Spoločnosť Pfizer tento rok získala z predaja vakcín najmenej 35 miliárd amerických dolárov.

Foto SITA/AP
Dátum 03.12.2021

Šéf spoločnosti Pfizer pre BBC uviedol, že ľudia sa budú musieť ešte veľa rokov každoročne očkovať proti ochoreniu Covid. Dr. Albert Bourla hovorí, že podľa jeho názoru to bude potrebné na udržanie "veľmi vysokej úrovne ochrany". Spojené kráľovstvo si zabezpečilo ďalších 114 miliónov dávok vakcín Pfizer a Moderna, ktoré im majú dodať v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. 

Šéf spoločnosti Pfizer hovorí, že ešte pred objavením variantu Omicron, ktorý bol prvýkrát identifikovaný v Južnej Afrike, Spojené kráľovstvo podpísalo zmluvy na nákup ďalších 54 miliónov dávok vakcíny Pfizer-BioNTech a 60 miliónov dávok vakcíny Moderna na roky 2022 a 2023. Ako uviedlo miestne ministerstvo zdravotníctva, tieto zmluvy zahŕňajú prístup k modifikovaným vakcínam, ak to bude potrebné na boj proti Omicronu a tiež ďalším budúcim variantom, ktoré vyvolávajú u ľudí obavy. Spoločnosť Pfizer aktuálne pracuje na očkovacej látke proti variantu Omicron, ktorá by mala byť hotová do 100 dní.


Spoločnosť Pfizer očakáva, že do konca roka dodá štátom ešte tri miliardy dávok svojej vakcíny a na budúci rok štyri miliardy dávok. Viaceré charitatívne organizácie zaoberajúce sa globálnym zdravím považujú peniaze, ktoré spoločnosti Pfizer, BioNTech a Moderna zarábajú na pandémii, za nemorálne. Spoločnosť Pfizer tento rok získala z predaja vakcíny proti Covidu najmenej 35 miliárd USD a cena jej akcií prudko stúpla.

Spoločnosť Pfizer však tvrdí, že približne do mesiaca uvedie na trh nové zloženie vakcíny, ktoré sa dá skladovať tri mesiace v chladničke, čo by podľa Dr. Bourla znamenalo "obrovský rozdiel" pre krajiny subsaharskej Afriky. Spoločnosť Pfizer vyvinula aj antivírusovú tabletu Paxlovid, ktorá v rámci testov znížila počet hospitalizácií a úmrtí o takmer 90 %.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.