ŠELIGA CHCE KOTLEBOVCOV POKUTOVAŤ ZA NENOSENIE RÚŠOK

Juraj Šeliga: Kým polícia kontroluje a pokutuje občanov, ktorí nenosia rúška a nerešpektujú hygienické opatrenia, tak v prípade kotlebovcov vraj nemá kto konať.

Foto tasr
Dátum 16.09.2020

BRATISLAVA 16. septembra (SITA/extraplus.sk) - Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) sa dnes obrátil na príslušný okresný úrad s podnetom na poslancov strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) pre nenosenie rúšok v pléne. Šeliga o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na schôdzi NR SR, ktorá bola 2. septembra, zo sály vykázal niekoľkých poslancov ĽSNS. Dôvodom bolo, že si ani po opätovných výzvach nechceli nasadiť rúška. Po ich vykázaní uviedol, že im pre porušenie nariadení hrozí pokuta do výšky 1 650 eur. Poslanci ĽSNS však napokon pokutu platiť nemuseli. Nenašiel sa totiž nikto, kto by im ju uložil. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

„Kým polícia kontroluje a pokutuje občanov, ktorí nenosia rúška a nerešpektujú hygienické opatrenia, tak v prípade kotlebovcov vraj nemá kto konať. Takéto vysvetlenie je však pre mňa neakceptovateľné. Ak vykázaným poslancom ĽSNS neudelila pokuty priamo na mieste polícia (čo sa v NR SR nedalo), môže im ich udeliť príslušný okresný úrad. Aby táto kauza nezapadla prachom a nezodpovední kotlebovci neunikli sankcii, obrátil som sa dnes na príslušný okresný úrad s podnetom,“ vysvetlil Šeliga.

Podľa ĽSNS napriek tomu, že strana Za ľudí je súčasťou vládnej koalície, neurobila za šesť mesiacov pre Slovensko a jeho občanov v otázke zlepšenia života vôbec nič. „Vnímame preto tento krok pána Šeligu ako trápnu snahu zviditeľniť seba a svoju stranu, ktorá sa dlhodobo pohybuje výrazne pod hranicou zvoliteľnosti,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca opozičnej strany Ondrej Ďurica. „Takéto konanie človeka, ktorý oklamal celé Slovensko a napriek vyhláseniam počas protestov Za slušné Slovensko o nevstúpení do politiky je dnes podpredsedom NR SR, nás vôbec neprekvapuje,“ uzavrel Ďurica.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.