ŠELIGA: CHVÁLIM PELLEGRINIHO ZA TO, ŽE VYZVAL DÔCHODCOV K OČKOVANIU

Juraj Šeliga, podpredseda Za ľudí: Peter Pellegrini vyzval ľudí nad 60 rokov, aby sa dali zaočkovať. Peter Pellegrini je môj politický súper, ale v čase tak veľkého napätia a vážnej situácie akú zažívame dnes, túto jeho výzvu oceňujem.

Foto SITA/Ľudovít Vaniher
Dátum 03.12.2021

Podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga na Facebooku 2. decembra 2021 uverejnil status:

Peter Pellegrini vyzval ľudí nad 60 rokov, aby sa dali zaočkovať. Peter Pellegrini je môj politický súper, ale v čase tak veľkého napätia a vážnej situácie akú zažívame dnes, túto jeho výzvu oceňujem.
V tomto momente považujem za zbytočné lamentovať, že to malo byť skôr a podobné reči. Po pandémii si to môžeme vydebatovať v diskusnej relácii. Pre občanov, ktorí vnímajú bývalého premiéra ako autoritu je jeho výzva relevantná a dôležitá dnes.

A vždy je lepšie keď príde neskôr ako nikdy. Pretože, žiaľ, máme aj vplyvných politikov, ktorí to neurobia nikdy. Viackrát som Petra Pellegriniho k takejto výzve vyzýval aj ja sám verejne, preto je aj tento komentár verejný.
Verím, že čím ďalej tým viac ľudí a aj politikov pochopí, že bez ohľadu na politické tričko, očkovanie je jediná cesta.

A úprimne, áno, prial by som si vidieť stáť vedľa seba premiéra Hegera a Pellegriniho, rovnako ako stáli premiér Babiš a Fiala… Hoc sú rivali, vyzvali na očkovanie, zodpovednosť a solidaritu. Neviem, či sa to stane, ale viem, že smrť, ktorú spôsobuje Covid 19 si nevyberá ľudí podľa toho, akú stranu volia. Žiaľ, dostali sme sa do situácie, že niektorých politikov viac trápi politika okolo pandémie ako pandémia samotná.
To, aký signál vysielajú lídri strán, majú vo svojich rukách oni. Myslím, že dnes krajina potrebuje akékoľvek gesto nádeje na zmier, ktorý tak veľmi potrebujeme…

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.