ŠELIGA: KOLÍKOVÁ JE DÁMA, KTORÁ SI NEZASLÚŽI URÁŽKY

Juraja Šeligu mrzí, že sa z parlamentu vytratila kultúra a poukazuje na hrubé správanie opozície a osobné narážky na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Podľa neho opizícia zabudla, že pred nimi sedela dáma, ktorá bojuje za spravodlivosť. 

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 11.05.2021

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) cítila silnú podporu od strany Za ľudí aj premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Ako silné vníma aj vyjadrenie podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽaNO). Chápe to tak, že s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) majú zhodu v potrebe reforiem v justícii. Váži si podporu, ktorú dostala. Povedala to na tlačovej konferencii po hlasovaní o návrhu na jej odvolanie z funkcie. Za vyslovenie nedôvery hlasovalo 51 zo 117 prítomných poslancov. Proti bolo 63 členov zákonodarného zboru.

„Neteší ma na jednej strane výsledok, že nemám silnú podporu, ktorá by znamenala 76 hlasov proti. Na druhej strane veľmi silne vnímam podporu, ktorú som dostala a musím sa priznať, aj od ľudí z vonku, takže vôbec mi to nie je ľahostajné," podotkla.

Juraja Šeligu (Za ľudí) mrzí, že sa z parlamentu vytráca kultúra. Poukázal na nevkusné, hrubé a osobné narážky na Kolíkovú. Opozícia podľa neho „ako keby zabudla, že pred nimi sedela dáma, ktorá viac ako rok bojuje za spravodlivosť".

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová ďakuje všetkým poslancom, ktorí vyslovili ministerke spravodlivosti dôveru. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti. „Verím, že spoločne sa nám v koalícii podarí pokračovať v reformách, ktoré Slovensko potrebuje," doplnila Remišová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.