ŠELIGA: KOTLEBA MA OBVINIL Z OKRÁDANIA ĽUDÍ

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga uviedol, že poslanec Marian Kotleba berie zo štátnych peňazí dva platy. Reakcia predsedu ĽS Naše Slovensko na seba nenechala dlho čakať.

Foto sita/braNISLAV BIBEL
Dátum 11.04.2021

Podpredseda NR SR  Za ľudí Juraj Šeliga na sociálnej sieti uviedol, že čelí antikampani zo strany opozičného poslanca Mariana Kotlebu. „Zvykol som si, že vždy keď upozorním na prešľapy Mariána Kotlebu alebo ďalších extrémistov, spustí sa proti mne dezinformačná antikampaň. Rovnako sa to stalo aj tentokrát, keď som verejne povedal, že Kotleba berie zo štátnych peňazí dva platy. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Rozširuje sa, že som mal ako mladý právnik okradnúť ľudí o stovky miliónov eur. Je to hlúpe klamstvo. Rovnakým hrubým klamstvom je, že som sa počas nedávnej vládnej krízy snažil o predčasné voľby a návrat SMERu k moci. Každý kto bol súčasťou koaličných rokovaní dosvedčí, že som bojoval za štvorkoalíciu a rovnako každý, kto sleduje môj verejný život, vie, že som absolútne proti návratu SMERu. Sú to všetko podlé klamstvá proti ktorým sa budem právne brániť. Pretože ak si niekto myslí, že len tak si napíše status, v ktorom bohapusto klame a zavádza a tento bude šíriť, mýli sa. Online priestor nie je bez akejkoľvek zodpovednosti a takéto klamstvá nemôžu zostať bez odozvy. 

K môjmu konateľstvu poviem to, čo som už viackrát verejne povedal. Nie je žiadnym tajomstvom, že som po skončení právnickej fakulty pôsobil ako právnik, a to aj v súkromnej sfére. Vtedy som počas prevodu vlastníctva jednej spoločnosti bol krátke obdobie jej konateľom. Bolo to tak preto, aby spoločnosť bola pod kontrolou nových vlastníkov – je to štandardný postup. Celú transakciu financovala banka a nie žiadni oligarchovia. Rovnako v tom čase nedlžila spoločnosť štátu žiadne peniaze na daniach alebo odvodoch. Hneď ako som prestal spolupracovať s advokátmi, ktorí zastupovali aj túto spoločnosť, som prestal byť aj jej konateľom. Rovnako som neurobil žiaden úkon v mene tejto spoločnosti a ani som nemal podiel na jej zisku, obrate alebo akýchkoľvek príjmoch. 

Konšpiračná stránka “Press-Denník”, ktorá je mutáciou stránky “Pressdennik” alebo “Press-dennik referendum” šíri klamstvá a nepravdy za jediným cieľom - očierniť. Nesmieme ustupovať konšpirátorom, ktorí si myslia, že pod rúškom online anonymity môžu bez následkov robiť a hovoriť čo sa im zachce. Prosím nahláste túto stránku Facebooku rovnako s ďalšími konšpiračnými a fake stránkami, ktoré šíria nepravdy. Nenechám sa zastrašiť a na extrémistov, ktorí šíria len nenávisť a zlobu, budem upozorňovať aj naďalej,“ uviedol podpredseda NR SR Juraj Šeliga na sociálnej sieti Facebook.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.