ŠELIGA: LOCKDOWN JE DRAHÝ, STOJÍ 255 MILIÓNOV. ZOBERTE SI PRÍKLAD ZO MŇA A DAJTE SA ZAOČKOVAŤ!

Podpredseda strany Za ľudí uviedol, že lockdown bude trvať určite viac než dva týždne a aj školy sa napokon zatvoria, hoci minister školstva Branislav Gröhling trval na tom, aby ostali otvorené.

Foto sita/martin medňanský
Dátum 26.11.2021

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga bol hosťom diskusnej relácie Braňo Závodský naživo v rádiu Expres. Uviedol, že lockdown je extrémne drahý a každý „zavretý“ deň stojí Slovensko 15 miliónov eur. „Lockdown je len prostriedok, nevie vyriešiť pandémiu. Očkovanie áno,“ vyhlásil Šeliga a odporučil ľuďom, aby si z neho zobrali príklad a dali sa zaočkovať.

Šeliga uviedol, že lockdown bude trvať určite viac než dva týždne a aj školy sa napokon zatvoria, hoci minister školstva Branislav Gröhling trval na tom, aby ostali otvorené. Podľa Šeligu by bolo lepšie prejsť do online priestoru. Poďakoval sa zamestnávateľom, ktorí motivujú svojich zamestnancov k očkovaniu. Takisto uviedol, že vníma nespokojnosť očkovaných, ktorí dnes nemajú žiadne výhody, musia však byť solidárni k nezaočkovaným. Očkovaní majú ako útechu aspoň to, že keď sa reštaurácie či fitnescentrá začnú otvárať, ako prví sa do nich dostanú práve očkovaní.

Moderátor Braňo Závodský sa Šeligu opátal aj na to, prečo sa už dal zaočkovať treťou dávkou vakcíny, keď je tridsiatnik a nespadá do rizikovej skupiny. Šeliga argumentoval, že sa dal zaočkovať preto, lebo uplynula polročná lehota od posledného očkovania, má problém s imunitou a podľa jeho slov je vakcín dosť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.